Dyrektor Akademii FRSc

Adam
Basta

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Moją specjalizacją zawodową jest zarządzanie. Pochodzę z Kędzierzyna-Koźla, gdzie nadal mieszkam i gdzie już w czasach szkoły podstawowej poznałem Radka Składowskiego.

W środowisku skupionym wokół Radka Składowskiego znalazłem się latem 2019 roku. Odwiedziłem wówczas Radka na Podlasiu i tam, spacerując nad urokliwą Biebrzą, snuliśmy plany nawiązania współpracy. Odkąd zacząłem bywać w Spale i poznałem mnóstwo fizjoterapeutów, zauważyłem ciekawą rzecz. A mianowicie, że moja praca nie różni się specjalnie od pracy terapeuty. Główna różnica polega na tym, że fizjoterapeuci naprawiają ludzi, a ja naprawiam firmy. Ale podobieństw jest cała masa. I tam i tu należy przeprowadzić solidny wywiad, postawić trafną diagnozę, opracować strategię terapii, a następnie ją wdrożyć. I tam i tu zdarza się, że kompensacje związane ze stanem patologicznym są na tyle utrwalone, że przywrócenie stanu fizjologicznego oznacza konieczność użycia sporej siły i powoduje duży ból. I tam i tu wreszcie terapia idzie lepiej, gdy pacjent współpracuje, a trwałość efektów w dużej mierze uzależniona jest od zmiany złych nawyków. Satysfakcja z przywrócenia funkcji i eliminacji bólu także jest podobna.

Aktualnie pełnię funkcję dyrektora Akademii FRSc, czyli placówki oświatowej, której organem prowadzącym jest FRSc sp. z o.o.

Adam Basta
Koszyk zakupów