Certified Instructor

Bartosz
Ruczaj

Jestem absolwentem studiów magisterskich na kierunku fizjoterapii Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Dodatkowo posiadam tytuł Naturopaty  wydany przez Krajową Izbę Rzemeślniczą w Katowicach oraz  tytuł Certyfikowanego Bodyworkera według koncepcji pracy KMI. Od 2014 prowadzę własny gabinet fizjoterapii i naturoterapii w Raciborzu.

Fizjoterapia stała się moim motywem przewodnim w życiu. W swojej pracy skupiam się na znalezieniu przyczyny, a nie tylko na samym objawie. Patrząc z boku mogłoby się wydawać, że praca z pacjentem jest usłana schematem i standardową procedurą. Nic bardziej mylnego. Moi pacjecni wiedzą, że zadaje dużo pytań i czekam na szczerą odpowiedź z najbardziej intratnymi szczegółami. To własnie te szczegóły mogą naprowadzić mnie do znalezienia źródła ich problemu.

Nie patrzyłbym tak szeroko na pacjentów gdyby nie fakt ukończenia wielu szkoleń z branży Fizjoterapii oraz w tematyce bardzo pokrewnej. W 2014 roku spotkałem Radosława Składowskiego w jego gabinecie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie nauczył mnie pracy pinami i jeszcze bardziej odmiennego stylu patrzenia na problemy pacjentów. 

Dzisiaj mimo mojej szerokiej wiedzy terapeutycznej, motywem przewodnim w pracy gabinetowej jest koncepcja Pięciu Regulatorów (FRSc), która skutecznie rozprawia się z wieloma dysfunkcjami moich pacjentów. Cieszę się, że dołączyłem do grona Kadry FRSc, aby pokazywać, jak można wykorzystać wiedzę zdobytą na naszych szkoleniach do efektywnej pracy z blizną.

Koszyk zakupów