Certified Master

Joanna
Frąckiewicz

Jestem fizjoterapeutką, naturoterapeutką, terapeutką pracy z ciałem i traumą.

Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Dodatkowo również studium doktoranckie, specjalizacje z fizjoterapii oraz podyplomowo pedagogikę.

Od 2009 pracuje jako nauczyciel akademicki SUM w Katowicach gdzie prowadzę zajęcia ze studentami fizjoterapii, pielęgniarstwa, wydziałów lekarskich oraz ze studentami anglojęzycznymi. W moim doświadczeniu znaleźć można organizacje wielu konferencji, warsztatów i kursów dla fizjoterapeutów, lekarzy oraz psychologów i pedagogów. Liczne publikacje, rozdziały w podręczniku oraz wystąpienia konferencyjne.

Od 2008-2018 koordynowałam badania w między ośrodkowym programie badawczym The Arterial Revascularisation Trial (ART), prowadzonego przez Oxford University  przy współpracy z Kliniką Kardiochirurgii i Clinical Trials and Evaluation Unit Royal Brompton Hospital  and Harefield NHS Foundation Trust w Londynie. Jako fizjoterapeutka pracuję od 2007 roku. Pracując na klinice rehabilitacji zdobyłam wspaniałe doświadczenie lecz nadal miałam niedosyt, pacjenci wracali z tymi samymi dolegliwościami rok w rok. Rozpoczęłam poszukiwania i łączyć powiązania systemowe w ciele. Coraz częściej moją wiedzę uzupełniały kursy z metod niekonwencjonalnych, terapii przez ciało, neurofizjologii, mechanobiologii i psychologii. 

W 2013 roku uzyskałam kwalifikacje terapeuty Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. To właśnie terapia czaszkowo-krzyżowa okazała się dla mnie leczeniem uwzględniającym aspekty fizyczne, emocjonalne, psychologiczne i duchowe. Dostrzegłam, że delikatne i nieinwazyjne podejście do pacjentów wzmacnia ich i przywraca zaufanie do zarządzania własnymi zasobami zdrowia. Buduje poczucie bezpieczeństwa. Zasady tej terapii pogłębiły mój szacunek, pasje i pokorę do tej potężnej metody leczenia. Wspomagając procesy leczenia, aby redukować wpływ barier w ciele i wyciszyć mechanizmy obronne powstałe na skutek psychogennych napięć lub przebytych traum. Zauważyłam, że ciało jest nośnikiem naszych osobistych historii, osobowości i stanów emocjonalnych.

Dlaczego FRSc?

Przełomowym momentem był dla mnie przyjazd do Spały. Innowacyjne spojrzenie Radka Składowskiego na ciało ludzkie, jego mechanikę, regulacje wraz skutecznymi technikami terapeutycznymi zmieniło całkowicie moją perspektywę pracy. Zmieniło mnie jako terapeutę, moją samoświadomość i wiedzę. Wnikliwy obraz funkcjonowania ciała oraz generatorów różnych objawów dał mi wachlarz narzędzi, dzięki którym pomoc pacjentom stała się jeszcze bardziej skuteczna i szybka. Całość szkoleń złożyło to co przez lata nie było poukładane oraz nie złożone w logiczną analizę. Z ogromną wdzięcznością przyjęłam możliwość dołączenia do grupy niezwykłych osób, którzy tworzą zespół Instruktorów, również aby dalej kształcić się i rozwijać swoje umiejętności terapeutyczne.

Koszyk zakupów