Certified Master

Wojciech
Gorgul

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Fizjoterapią zajmuję się zawodowo od 2006 roku. Pierwsze kroki stawiałem w ośrodku rehabilitacji obsługującym pacjentów w ramach NFZ, gdzie przeszedłem szkołę życia i drogę od studenta, przez fizjoterapeutę, kierownika fizjoterapii, aż do dyrektora całej placówki. Ostatecznie wróciłem do pracy z pacjentem, bo moim powołaniem jest pomoc innym i na tym polu działam obecnie w Łodzi łącząc praktykę prywatną ze współpracą z jednym z centrów medycznych.

Wojciech Gorgul

Kilka lat temu prowadziłem również kursy masażu klasycznego. Jednym z moich słuchaczy był niejaki Bartosz Czajka. W przerwie kursu pokazał mi kiedyś swoje piny i ich zastosowanie. Z grzeczności posłuchałem, przytaknąłem, a w duchu popukałem się w czoło. Wiedziałem przecież, że dziobanie po skórze pacjenta nie da większych rezultatów jak pokrzywka i spadek jego zaufania do nas.

Dziś wiem, jak bardzo wtedy się myliłem. W 2017 roku przyjeżdżając do Spały, gdzie tenże „Czajos” wykładał u boku Radka Składowskiego, jeszcze nie wiedziałem w co się pakuję. I mimo, że na początku przecierałem oczy ze zdumienia, myśląc że to nie dla mnie, to przekonałem się do konceptu Radka. To, co przeważyło, to przede wszystkim odpowiedź, dlaczego jedne techniki pomagają danej grupie pacjentów, a innym już nie, mimo że dolegliwości wydają się być podobne.

Cieszę się ogromnie, że metoda FRSc się rozwija. Cieszę się również, że mam możliwość podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi!

Koszyk zakupów