AKUPUNKTURA MASTER TUNG i koncepcje komplementarne

3 450,00 3 550,00 

Wysoce skuteczny system akupunktury wywodzący się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, będący źródłem rozwiązań dla licznych zespołów klinicznych.

Wybierając opcję z zaliczką, otrzymasz po szkoleniu dwie faktury
Czas trwania:
4 dni [ 33 godziny ]
Miejsce:
Spała / Duże miasta
Dofinansowanie
KFS / BUR

Szkolenie Akupunktura Master Tung i koncepcje komplementarne jest idealne dla Ciebie, jeśli w obszarze Twoich zainteresowań leży szybka, skuteczna, ale również nie wymagająca dużego wysiłku pomoc pacjentowi. 

Metoda mistrza Tunga należy do tzw. metod dystalnych. Wynika ona z klinicznego doświadczenia autora metody. Znamiennym w teorii Tunga jest „pokrycie/zaopatrywanie” miejsca bólu z wielu poziomów. Filozofia mistrza Tunga i TCM nie wykluczają się wzajemnie.

Akupunktura Master Tung w Polsce dzięki pasji i wiedzy

Pomysł na wprowadzenie po raz pierwszy koncepcji Akupunktury Master Tung do Polski tlił się w Maćku, kiedy wracał ze szkoleń ze Stanów Zjednoczonych, gdzie uczył się jej u jednego z najbardziej znanych nauczycieli tej metody – Brad’a Whisnant’a. 

Znajomość i rozmowy z dr Radosławem Składowskim zaowocowały przekłuciem tego pomysłu w czyny. Początkowo trzydniowa wersja szkolenia przerodziła się w przepełnioną materiałem czterodniową podróż w świat medycyny wschodniej. 

Dołączenie Kuby Cieniawskego, jako prowadzącego pozwoliło stworzyć pomost dla kursantów, którzy wcześniej nie spotkali się nigdy z medycyną wschodnią, dzięki czemu przyswojenie tego całego materiału przychodzi dużo łatwiej. 

Szkolenie Akupunktura Master Tung i koncepcje komplementarne to bardzo złożone, trudne i skomplikowane szkolenie, jednak forma przedstawienia koncepcji przez dwóch przyjaciół – jakimi niewątpliwie są Maciek i Kuba – pozwala osiągać spektakularne efekty terapeutyczne już w pierwszym tygodniu po powrocie ze szkolenia. Ale o efektach najlepiej mówią nasi kursanci i ich pacjenci!

Czego się nauczysz podczas szkolenia? 

Podczas naszego kursu zdobędziesz wiedzę z zakresu:  

 • Akupunktury Master Tung, dzięki której problemy kręgosłupa i stawów obwodowych staną się czymś dziecinnie prostym
 • Akupunktury dra Tana, która w bardzo prosty, telegraficzny sposób tłumaczy zależności pomiędzy poszczególnymi częściami naszego ciała
 • Diagnostyki i leczenia Hary, dzięki czemu wzniesiesz swój warsztat pracy wisceralnej na wyższy poziom
 • Meridianów ścięgnistych, dzięki którym w dynamiczny sposób wpłyniesz na zmniejszenie dolegliwości bólowych swojego pacjenta
 • Elektroakupunktury, która zintensyfikuje każdą aplikację igłową
 • Skrwawiania, która pozwoli poruszyć zastój i wyregulować ciśnienie w kompartmentach
 • Systemowego leczenia migren, które od tej pory przestaną stanowić wyzwanie
 • Akupunktury czaszki, która otworzy Ci nowe drogi w zaburzeniach neurologicznych i nie tylko
 • Punktów Shu i Huatuo Jaji, dzięki którym poprawisz swoją diagnostykę oraz wpłyniesz na leczenie narządów wewnętrznych
 • Przypadków klinicznych, które z pewnością prędzej czy później trafią do Twojego gabinetu, tj. bezsenność, uderzenia gorąca, zapalenie ucha, bolesne miesiączki, bóle zębów, nadciśnienie. 

Cel szkolenia 

Celem szkolenia Akupunktura Master Tung  jest wprowadzenie kursantów w świat medycyny wschodniej oraz inspiracja do zgłębiania tej filozofii w jeszcze szerszym kontekście.

Szczególnie ważne jest to, że po szkoleniu uczestnik będzie w stanie logicznie komponować terapię wg koncepcji Mistrza Tunga, dzięki czemu będzie w stanie pomóc swoim pacjentom w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych i innych.

Dodatkowo niezwykle ważne jest przedstawienie koncepcji komplementarnych, które są świetnym uzupełnieniem pracy każdego fizjoterapeuty.  Nieocenioną korzyść wyciągną kursanci, którzy wdrożą do swojej praktyki diagnostykę Hary, skrwawianie czy elektroakupunkturę. 

Jednak jedną z ważniejszych myśli, które przyświecają nam, jako szkoleniowcom jest rozumienie procesu chorobowego, w którym zakotwiczył się pacjent, oraz umiejętność przyczynowego myślenia, które niesamowicie przekłada się na efektywność terapii.

Akupunktura Master Tung – Moduł 0

Po zapisaniu się na szkolenie otrzymasz dostęp do nagrania Modułu 0. Został on stworzony z myślą o kursantach, którzy z Medycyną Chińską spotykają się po raz pierwszy, a także wszystkich tych, którzy ze szkolenia chcą wyciągnąć jak najwięcej. 

Moduł 0 poświęcony jest nauce przebiegów kanałów akupunkturowych, korelacji energetycznych oraz balansowania anatomicznego, które wykorzystujemy niemal podczas każdej aplikacji w trakcie szkolenia. 

Podczas składania zamówienia załóż konto abyśmy mogli przypisać Ci dostęp do nagrania.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie w szczególności zapraszamy studentów fizjoterapii i przedstawicieli zawodów medycznych: lekarz, lekarz dentysta, felczer, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, technik masażysta, osteopata, opiekun medyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

9:00 – 9:30
Przywitanie się, przedstawienie oraz aspekty organizacyjne dotyczące szkolenia

9:30 – 11:30
Wstęp do akupunktury, omówienie zależności kanałowych, anatomicznych, zbudowanie bazy pod logiczne korzystanie z metody Master Tung

11:30- 11:45
Przerwa kawowa

11:45 – 14:00
Meridiany ścięgniste – diagnostyka warstw, aplikacje, praktyka

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 18:00
Diagnostyka Hary – wstęp, omówienie stref odruchowych, wykorzystanie w gabinecie, praktyka

9:00 – 12:00
Leczenie kręgosłupa lędźwiowego w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 14:00
Leczenie kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 18:00
Skrwawianie wg. Master Tunga – nauka bezpiecznego wykonywania zabiegu, strefy odruchowe, testy bezpieczeństwa, praktyka oraz nauka stawiania baniek ogniowych.

9:00 12:00
Akupunktura czaszki – omówienie najważniejszych stref na czaszce w kontekście leczenia chorób ortopedycznych oraz psychosomatycznych

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 14:00
Leczenie migren i bóli głowy – nauka planowania terapii, korelacji meridianowych cz.1

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 16:30
Leczenie migren i bóli głowy – nauka planowania terapii, korelacji meridianowych cz.2

16:30 – 18:00
Podsumowanie DNIA II i III

9:00 – 12:00
Leczenie stawów obwodowych w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 13:00
Wykorzystanie elektroakupunktury w terapii

13:00 – 14:45
Przypadki kliniczne oraz Q&A – przedstawienie najczęstszych dolegliwości spotykanych w gabinecie tj, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle żeber, bezsenność, zapalenia ucha, nadciśnienie tętnicze

14:45 – 15:00
Podsumowanie szkolenia, rozdanie certyfikatów, pożegnanie

19 opinii dla AKUPUNKTURA MASTER TUNG i koncepcje komplementarne

 1. Łukasz

  Bardzo dużo wiedzy, zostały pokazane różne systemy. Na każde pytanie została udzielona odpowiedź. Za każdym razem gdy potrzebna była pomoc podczas ćwiczeń praktycznych, prowadzący udzielali jej każdemu i zawsze. Widać zaangażowanie i chęć przekazania wiedzy, co nie zdarza się na każdym szkoleniu. Potężne i jedyne w swoim rodzaju techniki, których nie zastąpicie niczym innym. Sprawdziłem też na 9 letnim dziecku z kręczem szyi, ale tutaj zastosowałem akupresurę wraz ze znanymi punktami, na drugi dzień było po problemie. Zastoje wodne w nogach też sprawdzone i po jednej aplikacji ubyło pacjentce po 1cm w udach i już nie ma ocierania o wew str ud, w pasie ubyło 3 cm. Jeśli zostaną dobrze dobrane punkty to działanie może mocno zaskoczyć ;]

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zakupów