AKUPUNKTURA MASTER TUNG i koncepcje komplementarne

3 350,00 3 550,00 

Wysoce skuteczny system akupunktury wywodzący się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, będący źródłem rozwiązań dla licznych zespołów klinicznych.

Wybierając opcję z zaliczką, otrzymasz po szkoleniu dwie faktury
Czas trwania:
4 dni [ 33 godziny ]
Miejsce:
Spała / Duże miasta
Dofinansowanie
KFS / BUR

Szkolenie Akupunktura Master Tung i koncepcje komplementarne jest idealne dla Ciebie, jeśli w obszarze Twoich zainteresowań leży szybka, skuteczna, ale również nie wymagająca dużego wysiłku pomoc pacjentowi. 

Metoda mistrza Tunga należy do tzw. metod dystalnych. Wynika ona z klinicznego doświadczenia autora metody. Znamiennym w teorii Tunga jest „pokrycie/zaopatrywanie” miejsca bólu z wielu poziomów. Filozofia mistrza Tunga i TCM nie wykluczają się wzajemnie.

Akupunktura Master Tung w Polsce dzięki pasji i wiedzy

Pomysł na wprowadzenie po raz pierwszy koncepcji Akupunktury Master Tung do Polski tlił się w Maćku, kiedy wracał ze szkoleń ze Stanów Zjednoczonych, gdzie uczył się jej u jednego z najbardziej znanych nauczycieli tej metody – Brad’a Whisnant’a. 

Znajomość i rozmowy z dr Radosławem Składowskim zaowocowały przekłuciem tego pomysłu w czyny. Początkowo trzydniowa wersja szkolenia przerodziła się w przepełnioną materiałem czterodniową podróż w świat medycyny wschodniej. 

Dołączenie Kuby Cieniawskego, jako prowadzącego pozwoliło stworzyć pomost dla kursantów, którzy wcześniej nie spotkali się nigdy z medycyną wschodnią, dzięki czemu przyswojenie tego całego materiału przychodzi dużo łatwiej. 

Szkolenie Akupunktura Master Tung i koncepcje komplementarne to bardzo złożone, trudne i skomplikowane szkolenie, jednak forma przedstawienia koncepcji przez dwóch przyjaciół – jakimi niewątpliwie są Maciek i Kuba – pozwala osiągać spektakularne efekty terapeutyczne już w pierwszym tygodniu po powrocie ze szkolenia. Ale o efektach najlepiej mówią nasi kursanci i ich pacjenci!

Czego się nauczysz podczas szkolenia? 

Podczas naszego kursu zdobędziesz wiedzę z zakresu:  

 • Akupunktury Master Tung, dzięki której problemy kręgosłupa i stawów obwodowych staną się czymś dziecinnie prostym
 • Akupunktury dra Tana, która w bardzo prosty, telegraficzny sposób tłumaczy zależności pomiędzy poszczególnymi częściami naszego ciała
 • Diagnostyki i leczenia Hary, dzięki czemu wzniesiesz swój warsztat pracy wisceralnej na wyższy poziom
 • Meridianów ścięgnistych, dzięki którym w dynamiczny sposób wpłyniesz na zmniejszenie dolegliwości bólowych swojego pacjenta
 • Elektroakupunktury, która zintensyfikuje każdą aplikację igłową
 • Skrwawiania, która pozwoli poruszyć zastój i wyregulować ciśnienie w kompartmentach
 • Systemowego leczenia migren, które od tej pory przestaną stanowić wyzwanie
 • Akupunktury czaszki, która otworzy Ci nowe drogi w zaburzeniach neurologicznych i nie tylko
 • Punktów Shu i Huatuo Jaji, dzięki którym poprawisz swoją diagnostykę oraz wpłyniesz na leczenie narządów wewnętrznych
 • Przypadków klinicznych, które z pewnością prędzej czy później trafią do Twojego gabinetu, tj. bezsenność, uderzenia gorąca, zapalenie ucha, bolesne miesiączki, bóle zębów, nadciśnienie. 

Cel szkolenia 

Celem szkolenia Akupunktura Master Tung  jest wprowadzenie kursantów w świat medycyny wschodniej oraz inspiracja do zgłębiania tej filozofii w jeszcze szerszym kontekście.

Szczególnie ważne jest to, że po szkoleniu uczestnik będzie w stanie logicznie komponować terapię wg koncepcji Mistrza Tunga, dzięki czemu będzie w stanie pomóc swoim pacjentom w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych i innych.

Dodatkowo niezwykle ważne jest przedstawienie koncepcji komplementarnych, które są świetnym uzupełnieniem pracy każdego fizjoterapeuty.  Nieocenioną korzyść wyciągną kursanci, którzy wdrożą do swojej praktyki diagnostykę Hary, skrwawianie czy elektroakupunkturę. 

Jednak jedną z ważniejszych myśli, które przyświecają nam, jako szkoleniowcom jest rozumienie procesu chorobowego, w którym zakotwiczył się pacjent, oraz umiejętność przyczynowego myślenia, które niesamowicie przekłada się na efektywność terapii.

Dla kogo jest to szkolenie?

Na szkolenie w szczególności zapraszamy studentów fizjoterapii i przedstawicieli zawodów medycznych: lekarz, lekarz dentysta, felczer, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, technik masażysta, osteopata, opiekun medyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

9:00 – 9:30
Przywitanie się, przedstawienie oraz aspekty organizacyjne dotyczące szkolenia

9:30 – 11:30
Wstęp do akupunktury, omówienie zależności kanałowych, anatomicznych, zbudowanie bazy pod logiczne korzystanie z metody Master Tung

11:30- 11:45
Przerwa kawowa

11:45 – 14:00
Meridiany ścięgniste – diagnostyka warstw, aplikacje, praktyka

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 18:00
Diagnostyka Hary – wstęp, omówienie stref odruchowych, wykorzystanie w gabinecie, praktyka

9:00 – 12:00
Leczenie kręgosłupa lędźwiowego w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 14:00
Leczenie kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 18:00
Skrwawianie wg. Master Tunga – nauka bezpiecznego wykonywania zabiegu, strefy odruchowe, testy bezpieczeństwa, praktyka oraz nauka stawiania baniek ogniowych.

9:00 12:00
Akupunktura czaszki – omówienie najważniejszych stref na czaszce w kontekście leczenia chorób ortopedycznych oraz psychosomatycznych

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 14:00
Leczenie migren i bóli głowy – nauka planowania terapii, korelacji meridianowych cz.1

14:00 – 15:00
Przerwa obiadowa

15:00 – 16:30
Leczenie migren i bóli głowy – nauka planowania terapii, korelacji meridianowych cz.2

16:30 – 18:00
Podsumowanie DNIA II i III

9:00 – 12:00
Leczenie stawów obwodowych w koncepcji Master Tung – poznanie koncepcji, odwzorowań, korelacji, praktyka

12:00 – 12:15
Przerwa kawowa

12:15 – 13:00
Wykorzystanie elektroakupunktury w terapii

13:00 – 14:45
Przypadki kliniczne oraz Q&A – przedstawienie najczęstszych dolegliwości spotykanych w gabinecie tj, bóle miesiączkowe, bóle zębów, bóle żeber, bezsenność, zapalenia ucha, nadciśnienie tętnicze

14:45 – 15:00
Podsumowanie szkolenia, rozdanie certyfikatów, pożegnanie

14 opinii dla AKUPUNKTURA MASTER TUNG i koncepcje komplementarne

 1. Agata

  Polecam z całego serca kurs. Bardzo dużo wiedzy przekazanej w sposób jasny i zrozumiały.

 2. Sylwia

  Rewelacyjny kurs! Same konkrety. Wydobyta esencja aku idealna aby zacząć ale również dla osób będących w temacie. Każdy dzień mijał zdecydowanie zbyt szybko 🙂 polecam!

 3. Iwona

  Kurs merytorycznie bardzo dobry ,wg mnie powinien być dwumodulowy bo ogrom wiedzy ,ale to tylko moje zdanie .

 4. Ewa

  Bardzo dobrze poprowadzony kurs. Metody pokazywane w trakcie szkolenia od razu do wprowadzenia w gabinecie, skuteczność zaskakuje i mnie i pacjentów!
  Jednym słowem – polecam kurs, polecam prowadzących, jeśli ktoś chce spędzić bardzo intensywny czas szkoleniowy w świetnym gronie i poprawić szybkość i skuteczność w pomaganiu pacjentom

 5. DP

  Jeden z lepszych kursów jakie robiłam. Świetnie przekazana wiedza przekłada się na jeszcze lepsze efekty terapii w gabinecie.

 6. Jakub Barejko

  Super kurs z podejściem komplementarnym. Sposób przekazania wiedzy super innowacyjny i nowoczesny. Szkoda że ten kurs trwa tak krótko bo można by wydłużyć kurs o kilka dzień. Super kursanci i boscy wykładowcy 😃

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zakupów