Dr Maciej Duczyński

Fizjoterapeuta i osteopata o holistycznym podejściu do zdrowia. W pracy skupiam się na identyfikacji przyczyn dolegliwości i działaniu na źródło problemu, angażując się zarówno w terapię na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Specjalizuję się w leczeniu problemów układu pokarmowego, autoimmunologicznych i psychosomatycznych. Praktykę opieram na neurologii funkcjonalnej, osteopatii oraz elektrostymulacji nerwu błędnego. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem, fanem kawy, sportów siłowych i jogi, opiekunem dwóch kotów.

Warsztat: Terapia manualna nerwu błędnego.

Michał Dachowski

Prowadzą dwie prężnie rozwijającej się firmy – Fizjo4life i BLACKROLL Polska. Pokażę Ci, jak zacząć pracę w zawodzie, doradzę jak odnaleźć się w świecie marketingu i pokażę co zrobić, żeby założyć własny gabinet/studio. Na wszystkie pytania odpowiem w kolejnych seriach #Dachowski. Ja przeszedłem tą drogę, chcę, żebyś uniknął trudności, z którymi musiałem się zmierzyć. Wiem, że na rynku jesPomagam zarabiać więcej, budować maki osobiste, stworzyć zespół specjalistów łącząc specjalistyczną wiedzę medyczną ze światem marketingu. Fizjo z pasją i głową do biznesu. Jestem właściciel studia w Warszawie, które z małego gabinetu rozrosło się z 8 do 800m2 w mniej niż 10 lat.
Cenię sobie czas, dlatego odwołane wizyty to u niego rzadkość – statystycznie tylko 2%.
Studio Fizjo4life ma obroty powyżej 356 tys. zł miesięcznie. Średnio ponad 311 nowych pacjentów miesięcznie. Od 1 do 35 specjalistów w jednym miejscu.

Radosław Składowski

Jestem lekarzem ortopedą (lekarzem od 1995, ortopedą od 1999). Od 2000 roku zajmuję się profesjonalnie medycyną manualną. Od 2006 do metod medycyny manualnej dołączyłem metodę klawiterapii oraz jej pochodne. Podstawową zasadą mojej terapii jest wycofywanie chorób narządu ruchu poprzez naprawę funkcji, których utrata lub zaburzenie doprowadziły do tychże chorób. Odzyskanie prawidłowej funkcji wiedzie do wyzdrowienia, czasami także z tych chorób które uchodzą za nieuleczalne. Więcej o mnie…

Warsztat: Usystematyzowane podejście do zaburzeń czucia kończyny górnej. Diagnostyka rodzajów zaburzeń i poziomów ich powstawania, celowane terapie.

Dr n. med Tomasz Senderek

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku Rehabilitacja Ruchowa Obecnie zatrudniony na stanowisku Profesora uczelni w Zakładzie Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji i Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W 2014 r. Uzyskałem tytuł doktora nauk o medycznych na podstawie dysertacji Zatytułowanej: „Poziom integracji sensorycznej uczniów z wadami postawy a ich funkcjonowanie szkolne”. W 2009 r. uzyskałem specjalizację z Fizjoterapii. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu oryginalnych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i międzynarodowych, oraz autorem i współautorem kilkunastu wystąpień na konferencjach i zjazdach krajowych i międzynarodowych. Tematyka pracy naukowej koncentruje się wokół szeroko pojętej terapii manualnej i Powięziowej. W pracy klinicznej ( 1992-2006) związany jestem z fizjoterapią pediatryczną w Zakładzie Rehabilitacji Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. W latach 1997-1998 praktykowałem fizjoterapię w Al- Wahda Sports Club Abu Dhabi Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz pracowałem z zawodnikami reprezentacji narodowych Emiratów Arabskich (1998-1999) Sports Federation Dubaj U.A.E. Od 1999 pracownik dydaktyczny Zakładu Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2005 roku zostałem Międzynarodowym Instruktorem Kinesiotapingu a w 2007 Kinesiology Tapingu. Od 2005 roku przeprowadziłem ponad 450 szkoleń z zakresu mechaniki mięśniowo-powięziowej Kinesiology Taping w Polsce oraz na terenie Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii. Moje zainteresowania kliniczne koncentrują się wokół dysfunkcji związanych ze strukturą powięziową i postawą ciała, a w szczególności globalną oceną powięziową, jako tła dla zaburzeń i przeciążeń układu ruchu.

Warsztat: Globalna analiza powięziowa.

Prof. dr hab. Przemysław Bąbel

Psycholog, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Rady Dyscypliny Psychologia UJ oraz kierownik Zespołu Badania Bólu. Jestem także prezesem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, członkiem zarządu Society for Interdisciplinary Placebo Studies i członkiem Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Prowadzę badania nad uczeniowymi mechanizmami wpływu placebo na ból, pamięcią bólu i czynnikami psychologicznymi wpływającymi na percepcję bólu. Jestem autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 8 książek, oraz przeszło 100 publikacji popularnonaukowych. Za swoją działalność na rzecz popularyzacji nauki otrzymałem w 2008 r. Nagrodę Prezesa PAN „Złoty Umysł – Mistrz Popularyzacji Wiedzy”. W 2018 r. zostałem laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego, a w 2019 r. zostałem wybrany członkiem („fellow”) Association for Psychological Science w uznaniu wybitnego wkładu w badania psychologiczne. W 2023 r. znalazłem się w rankingu Stanford-Elsevier 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Ewelina Napiórkowska

Jestem fizjoterapeutką, naturopatą, hirudoterapeutką, akupunkturzystką. Pierwsze szlify zawodowe zdobywałam w warszawskich szpitalach i przychodniach, a indywidualną praktykę prowadzę od 2016 r.
Moje doświadczenia z fizjoterapią mają początek w wieku nastoletnim, gdy przez kilka lat obserwowałam pracę fizjoterapeutów z pozycji pacjentki. Początkowe zafascynowanie tym zawodem zmieniło się w pasję i życiową drogę, która codziennie dodaje mi energii do samorozwoju.
Zarówno doświadczenie życiowe jak i zawodowe uświadomiło mi jak ważne jest indywidualne oraz całościowe spojrzenie na pacjenta. Uważam, że gdy choruje ciało, cierpi także dusza, a gdy cierpi dusza objawy często somatyzują się w ciele. Dlatego w pracy terapeuty niezbędna jest otwartość, cierpliwość, pełne skupienie i szczera rozmowa, która często jest kluczowym elementem we wspólnej walce o powrót pacjenta do zdrowia.
W swojej pracy z pacjentem łączę wiele metod. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich i terapii manualnej m.in: MTG, dry-needling, KGB dra Aleksandra Bieleckiego, akupunktury, kinesiotapingu, terapii komplementarnych oraz szkolenia z zakresu hirudoterapii i diagnostyki obrazowej, jednak przede wszystkim wykorzystuję techniki koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (FRSc).

Warsztat: Ewelina Napiórkowska i Olga Cygan – Gadzia ósemka od A do Z – manipulacje w praktyce.

Mariusz Paliświat

Magister fizjoterapii, trener, od 17 lat pracuje, jako fizjoterapeuta. W swojej karierze zawodowej pracowałem jako fizjoterapeuta kilku klubów piłkarski, reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów i drużyny koszykarskiej. Obecnie skupiam się na prywatnej praktyczne i przyjmuję pacjentów zarówno ze świata sportu, jak i zwykłych ludzi. Pracuję głównie z pacjentami bólowymi, w pracy poza stosowaniem technik terapeutycznych ogromny nacisk stawiam na podniesienie świadomości pacjenta względem jego ciała. Podczas warsztatu przedstawię znaczenie kompleksu glowowo szyjnego i najczęstsze zaburzenia, jakie może wywoływać. Omówię sposób oceny i pracy z nim związane.

Warsztat: Ocena i badanie kompleksu głowowo-szyjnego i jego wpływ na optymalizację pracy łańcuchów synkinetycznych.

Kamil Góra

Jestem absolwentem wydziału rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, fizjoterapeutą i trenerem medycznym w warszawskiej klinice Fizjo4Life. Specjalizuję się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, z bólami pleców i bólem przewlekłym. Skupiam się głównie na treningu medycznym, znajdowaniu balansu w aktywności fizycznej, tak żeby wzmacniać, ale nie przeciążać.
W swojej pracy, oprócz ćwiczeń stosuję terapię manualną i edukuję na temat dolegliwości i profilaktyki. Pomagam znaleźć motywację do regularnego treningu.
Nie lubię schematów, więc do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, zwracając uwagę na całego człowieka, a nie tylko na ból czy dolegliwości. Prowadzę szkolenia z treningu siłowego w terapii bólu pleców. Nagrywam też własny podcast Fizjokultura, w którym prostym językiem opowiada o fizjoterapii i treningu. Sam regularnie ćwiczę siłowo i biega po górach, cały czas eksplorując te dyscypliny i rozwijając się na temat terapii i profilaktyki w treningu zarówno siłowym jak i biegowym.

Warsztat: Jak bardzo specyficzni musimy być w niespecyficznych bólach pleców?

Dr n. o zdr. Magdalena Sroka-Buszydlik

Fizjoterapeuta. Absolwentka kierunku fizjoterapia AWF w Katowicach. Uzyskałam stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu, Wydział Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2000-2002 współorganizowałam imprezy integracyjno-sportowe „Spartakiada” oraz przeglądy Zespołów Artystycznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jesienne spotkania” w BCK w Bytomiu. W latach 2004-2005 byłam fizjoterapeutką jedenastokrotnej Mistrzyni Świata w Windsurfingu. W latach 2007-2012 byłam kierownikiem rehabilitacji i koordynatorem SPA w Mazowszu, Medi SPA w Ustroniu.
 W latach 2007 – 2010 działałam jako konsultant i wykładowca, fizjoterapeuta terapii limfologicznej w klubach Amazonek. Od roku 2008 do chwil obecnej prowadzę praktykę prywatną – Centrum Leczenia Buszydlik w Ustroniu. W latach 2008 i 2009 odbyłam staże zagraniczne w Niemczech (w klinice limfologicznej Feldbergklinik Dr Asdonk). Jestem wykładowcą akademickim od 2009 roku, a od 2019 adiunktem Wydziału Medycznego kierunku Fizjoterapia na Akademii Górnośląskiej w Katowicach.
Prowadzę autorskie kursy z Holistycznej Terapii Obrzeków, Terapii po zabiegach medycyny i chirurgii estetycznej i Odnowy biologicznej. Od 2022 jestem biegła zespołu ABC EXPERTS w Warszawie specjalizującą się w sporządzaniu opinii medycznych z zakresu fizjoterapii na zlecenia sądów, prokuratur oraz jednostek policji z całego kraju. Uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleiach certyfikowanych z zakresu fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, profilaktyki i terapii pacjentów limfologicznych. Jestem autorką wielu publikacji naukowych z zakresu terapii obrzęków i fizjoterapii onkologicznej.

Warsztat: Terapia przeciwobrzękowa po operacjach plastycznych.

Krzysztof Skibiński

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, asystentem Radka Składowskiego, instruktorem 1 Modułu Medycyny Manualnej, 5 Modułu Medycyny Manualnej oraz Pinoterapii.
Poza prowadzeniem szkoleń u boku twórcy FRSc, zajmuję się również koordynacją badań oraz projektów naukowych w nurcie EBM (Evidence Based Medicine). Na co dzień mieszkam w Poznaniu, gdzie przyjmuję swoich pacjentów w prywatnym gabinecie.
Przez niemal 2 i pół roku pracowałem jako fizjoterapeuta z paraolimpijską czołówką naszego kraju, czyli zawodnikami Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach. Doświadczenia sportowe zdobyte na zgrupowaniach oraz turniejach uważam za jedną z najbardziej rozwojowych przygód w moim zawodowym życiu.
Aktualnie mój rozwój jest urozmaicany poprzez 2-letnie studia w Szkole Akupunktury, które pozwalają mi na poznanie zupełnie nowego modelu uprawiania medycyny, jakim jest Tradycyjna Medycyna Chińska nie tylko w aspekcie teoretyczno-praktycznym, ale też filozoficznym.
Zarówno praca gabinetowa, jak i funkcja instruktora to moje ogromne pasje. W podejściu tak terapeutycznym, jak i szkoleniowym niejednokrotnie zdradzam swoje zainteresowanie filozofią oraz słabością do pytań, na które trudno lub wręcz nie sposób znaleźć odpowiedzi. W moim maleńkim świecie to właśnie te pytania inspirują i, co zawsze podkreślam, niemal prowokują do nieustannych poszukiwań. Tak w terapii, jak i w życiu.
Gdybym miał wyznaczyć w swoim życiu jakieś symboliczne motto, byłaby to łacińska sentencja: Scire propter, ipsum scire, czyli w najprostszym tłumaczeniu „Wiedzieć po to, żeby wiedzieć”.

Łukasz Gajos

Jestem magistrem fizjoterapii, terapeutą PNF, terapeutą manualnym, akupunkturzystą, hirudoterapeutą oraz ratownikiem medycznym.
Od 2009 roku prowadzę własną praktykę, gdzie codziennie pomagam swoim pacjentom realizować ich marzenia o sprawności i niezależności. W swojej pracy prezentuję spojrzenie holistyczne, dostosowuję terapię indywidualnie do każdego pacjenta. Z powodzeniem łączę terapię konwencjonalną z terapią naturalną. Dzięki Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i Naturoterapii znacznie poszerzyłem spektrum działań, a efekty pracy zaskakiwały również samych Pacjentów.
Specjalizuję się w pracy z pacjentami neurologicznymi, z kobietami w ciąży oraz w leczeniu bólu.
Pamiętaj, że “jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”

Warsztat: Harmonia częstotliwości Nogiera wraz z technikami FRSc w terapii neurologicznej. Odkryj siłę aurikulomedycyny i technik FRSc w terapii pacjenta neurologicznego.

Wojciech Garwoliński

Jestem fizjoterapeutą, tytuł technika fizjoterapii uzyskałem w 2005 roku. Praktykuję Terapię CranioSacralną Upledgera z pacjentami od 2008 roku. Od roku 2012 wraz z żoną Anną prowadzę Upledger Institute Poland. Organizuje m.in. kursy oraz Grupy Studenckie z zakresu terapii cranio-sacralnej, zrzeszam praktyków tej terapii oraz sprawuję nadzór merytoryczny nad tłumaczeniami literatury źródłowej, Instytut jest placówką egzaminacyjną Upledger Institute International.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, w którym założyłem Sekcję Terapii CranioSacralnej Upledgera. Od 2021, po uzyskaniu międzynarodowych uprawnień instruktorskich, zajmuje się również nauczaniem metody dra Upledgera w Polsce.

Anna Grodniewicz
Gabriela Kaszuba

3 lata temu połączył nas miód i pies Szyszka, dzięki czemu powstało na mapie Krakowa miejsce gdzie naturopatyczną pomoc otrzymują zwierzaki, głównie psy, koty i króliki.
Uzyskane tytuły zawodowe fizjoterapeuty, naturopaty, masażysty, akupunkturzysty i hirudoterapeuty połączyłyśmy z wykształceniem z zakresu zoofizjoterapii, terapii manualnej psów, akupunktury małych zwierząt i zoofarmakognozji stosowanej. 
Choć nie jesteśmy weterynarzami – dużo diagnozujemy. Będąc zoofizjoterapeutami – korzystamy z tej  praktyki tylko w części przypadków. Można powiedzieć, że rozsiadłyśmy się gdzieś pośrodku jako zwierzęce naturopatki, mając nadzieję, że taki zawód formalnie powstanie.
Częścią naszej praktyki jest terapia całych ludzko-zwierzęcych rodzin, ze względu na wzajemny, silny wpływ kondycji zdrowotnej opiekunów i ich podopiecznych.
Prowadzimy szkolenia dla opiekunów zwierząt i zdarza się nam dzielić wiedzą ekspercką w mediach.

Warsztat: Gabriela Kaszuba i Anna Grodniewicz – Wykorzystanie Pinoterapii w fizjoterapii weterynaryjnej.

Patrycja Adamek

Od roku 2006 pomagam swoim pacjentom w powrocie do zdrowia. Od 2014 roku szkolę kardy medyczne i wellness z metod terapii naturalnej, manualnej oraz hirudoterapii. W ostatnich latach zyskałam uznanie jako ekspert medyczny do spraw terapii naturalnych, w tym hirudoterapii. Dzięki temu aktywnie promuję terapię pijawkami lekarskimi w mediach, prasie oraz wywiadach dla telewizji.
estem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej Acuart. W swojej pracy łączę techniki pracy pijawką, masażu, terapii manualnej, pinoterapii i dry needling z tradycyjną medycyną chińską, ayurvedą i akupunkturą. Jako hirudoterapeuta aktywnie promuję terapię pijawką lekarską i wciąż poszukuję jej nowych zastosowań. Nowy potencjał do hirudoterapii odnalazłam w koncepcji FRSc dr Składowskiego. Pozwoliło mi to na poprawę skuteczności powszechnie używanych technik hirudoterapeutycznych.
Z pasją śledzę wszelkie doniesienia naukowe i badania uniwersyteckie dotyczące terapii pijawkami lekarskimi z całego świata. Badania są głównie z Niemiec, Rosji, Francji, Indonezji i USA. Uważam, że każdy z nas uczy się całe życie więc i ja ciągle doskonalę swoją wiedzę. Zawsze powtarzam, że “do każdego nauczyciela warto iść choćby dla 2 nowych zdań. Być może sprawią one kiedyś, że w mojej głowie pojawi się nowy, rewolucyjny koncept terapii”.
Z uwagi na olbrzymią miłość do zwierząt – zwłaszcza psów – swoją wiedzę i zaangażowanie wykorzystuję również w zoohirudoterapii.

Warsztat: Elektroakupunktura w urologii i ginekologii – praktyczne zastosowanie elektrostymulacji igłowej.

Wojciech Gorgul

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Fizjoterapią zajmuję się zawodowo od 2006 roku. Pierwsze kroki stawiałem w ośrodku rehabilitacji obsługującym pacjentów w ramach NFZ, gdzie przeszedłem szkołę życia i drogę od studenta, przez fizjoterapeutę, kierownika fizjoterapii, aż do dyrektora całej placówki. Ostatecznie wróciłem do pracy z pacjentem, bo moim powołaniem jest pomoc innym i na tym polu działam obecnie w Łodzi łącząc praktykę prywatną ze współpracą z jednym z centrów medycznych.
Kilka lat temu prowadziłem również kursy masażu klasycznego. Jednym z moich słuchaczy był niejaki Bartosz Czajka. W przerwie kursu pokazał mi kiedyś swoje piny i ich zastosowanie. Z grzeczności posłuchałem, przytaknąłem, a w duchu popukałem się w czoło. Wiedziałem przecież, że dziobanie po skórze pacjenta nie da większych rezultatów jak pokrzywka i spadek jego zaufania do nas.
Dziś wiem, jak bardzo wtedy się myliłem. W 2017 roku przyjeżdżając do Spały, gdzie tenże „Czajos” wykładał u boku Radka Składowskiego, jeszcze nie wiedziałem w co się pakuję. I mimo, że na początku przecierałem oczy ze zdumienia, myśląc że to nie dla mnie, to przekonałem się do konceptu Radka. To, co przeważyło, to przede wszystkim odpowiedź, dlaczego jedne techniki pomagają danej grupie pacjentów, a innym już nie, mimo że dolegliwości wydają się być podobne.
Cieszę się ogromnie, że metoda FRSc się rozwija. Cieszę się również, że mam możliwość podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi!

Warsztat: Wojciech Gorgul i Łukasz Olszewski – Radio Miss-ka – ocena miednicy w radiologii.

Dr n. med. Iwona Kurek-Krzyżewska

Specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej oraz medycyny estetycznej .
Jestem lekarzem z zamiłowania, absolwentem AM w Białymstoku wydziału lekarskiego. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam na AM w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Jana Talara w 2002 roku. 
Znana jest mi praca oddziałowa jak i ambulatoryjna. Obecnie prowadzę NZOZ pracując z pacjentami neurologicznymi oraz kieruję Działem Rehabilitacji. 
W swojej pracy łączę medycynę konwencjonalną z alternatywną, to połączenie jest mega skuteczne. Wykorzystuję elementy terapii manualnej wg FRSc, hirudoterapii oraz akupunktury w leczeniu moich pacjentów. Posiadam szereg certyfikatów z zakresu podawania toksyny botulinowej, którą stosuję w terapii  migreny przewlekłej, dystonii oraz spastyczności. Moje zainteresowanie to bóle głowy pierwotne, a zwłaszcza migreny. Ukochana rasa psów to charty, a zwłaszcza charty polskie.

Warsztat: Pacjent z bólem głowy to pacjent trudny czy łatwy w terapii fizjoterapeutycznej?

Jakub Łamajkowski

Swoja przygodę z fizjoterapią zacząłem podczas studiów na AWF w Katowicach. Pierwsze kroki zawodowe stawiałem w ośrodku rehabilitacyjnym dla niepełnosprawnych dzieci.
Ostatecznie stwierdziłem, że muszę poszukać własnej drogi w ukochanym zawodzie. Wtedy właśnie na swojej drodze spotkałem dr Składowskiego, który całkowicie zmienił moje podejście do fizjoterapii, a co za tym idzie do samego pacjenta i jego leczenia.
Dzięki umiejętnościom zdobytym na kursach i szkoleniach Składowskiego, otrzymałem posadę fizjoterapeuty młodzieżowej Reprezentacji Polski w siatkówce, która dwukrotnie zdobyła tytuł mistrza świata, mistrza Europy oraz vice-mistrza Europy.

Warsztat: Jakub Łamajkowski i Bartłomiej Kruk – Typologia bez tajemnic. Programowanie strategii terapii w zależności od typu pacjenta.

Maciej Kulpa

Od 12 lat pracuję jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Ukończyłem wiele szkoleń z zakresu medycyny manualnej, fizjoterapii sportowej, ortopedycznej, psychosomatyki i uwolnienia somatoemocjonalnego. Uwielbiam w swojej praktyce łączyć różne podejścia terapeutyczne i je wzajemnie uzupełniać. Jednak niemalże od początku edukacji już w trakcie studiów, jednym z głównych kierunków nauk i obszarów pracy, który mnie porwał do tańca to założenia metody Integracji Strukturalnej dr Idy Rolf. Przechodząc przez szkolenia Anatomy Trains, pracę na kościach Sharon Wheeler oraz zdobywając certyfikowany dyplom terapeuty Zoga Movement Manual Therapy u Wojtka Cackowskiego, gdzie obecnie asystuje na szkoleniach podstawowych i rozwijających, udało mi się troszkę poznać niesamowity świat tego rodzaju pracy strukturalnej.

Warsztat: Kończyna dolna nie kończy się w stawie biodrowym – czyli jak relacje tkanek w ciele wpływają na wzorce strukturalne.

Bartłomiej Kruk

Jestem absolwentem Krakowskiej Akademii im. Jana Frycza Modrzewskiego. Fizjoterapią zainteresowałem się już jako nastolatek, kiedy borykałem się z licznymi kontuzjami i spędzałem dużo czasu w gabinetach rehabilitacyjnych. Od pierwszych lat studiów rozwijałem swoje umiejętności uczestnicząc w licznych kursach z zakresu terapii manualnej, igłoterapii, chiropraktyki oraz treningu motorycznego. Prowadzę indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną w Centrum Medycznym Liszki pod Krakowem.  Posiadam duże doświadczenie w fizjoterapii ortopedycznej. Na co dzień zajmuje się zarówno pacjentami pooperacyjnymi, pourazowymi jak i tymi z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi.
Punktem zwrotnym w mojej karierze zawodowej było poznanie dr Radosława Składowskiego i jego konceptu Pięciu Układów Regulacyjnych, który zmienił moje postrzeganie na problemy pacjentów i pozwolił mi skutecznie im pomagać.
W FRSc mam zaszczyt współprowadzić I moduł Medycyny Manualnej. 

Warsztat: Jakub Łamajkowski i Bartłomiej Kruk – Typologia bez tajemnic. Programowanie strategii terapii w zależności od typu pacjenta.

Maciej Ossowski

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. Swoją misję w holistycznym usprawnianiu ciała realizuję w oparciu o ciągły rozwój, nieustannie uczestnicząc w szkoleniach i kursach.
Wrodzona miłość do sportu oraz empatyczna umiejętność wsłuchiwania się w ludzkie ciało, doprowadziło mnie do miejsca, w którym nadrzędnym celem jest pomoc człowiekowi.
Mogę to osiągnąć inspirując się technikami i metodami bazującymi na koncepcji FRSc, ale także akupunkturą czy medycyną naturalną. Chcę realizować ludzkie marzenia o sprawności i ciele wolnym od jakichkolwiek ograniczeń, opierając się równocześnie na założeniu, że ciało i umysł stanowi jedność.

Warsztat: Akupunktura Yuan Qi w walce z bólem.

Maciej Graczykowski

Jestem fizjoterpeutą oraz naturopatą- akupunkturzystą. Co, wbrew pozorom, nie tylko nie wyklucza się, lecz wręcz uzupełnia. Moim celem jest “odczarowanie” akupunktury i pokrewnych jej terapii dla potrzeb praktyków medycyny zachodniej. Aby “skuteczność była miarą prawdy”. Poza szkoleniem piszę do czasopism branżowych, a wraz z przyjaciółmi stworzyłem blog Akupunktura dla Ciekawskich. Początkowo niewielkie przedsięwzięcie urosło do pełnoprawnej szkoły akupunktury (Spalska Szkoła Akupunktury). Wraz z żoną Katarzyną prowadzę gabinet terapeutyczny. Jestem szczęśliwym tatą Mikołaja i przewodnikiem Buni, buldoga francuskiego

Warsztat: Mackami do ucha – akupunktura ucha i FRSc w walce z bólem w ortopedii.

Olga Okładło-Cygan

Jestem fizjoterapeutką, hirudoterapeutką oraz naturopatką. Ukończyłam Wydział Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia (2002-2007).
Od roku 2008 zawodowo zajmuję się poprawą zdrowia i kondycji swoich pacjentów. Ukończyłam liczne szkolenia z terapii tkanek miękkich, terapii manualnej oraz uroginekologicznej.
Od 2019 współpracuję z Radkiem Składowskim prowadząc szkolenie z Pinoterapii, V moduł w kolejnych edycjach szkoleń z MEDYCYNY MANUALNEJ. Współtworzę także szkolenie z Manipulacji w FRSc, podczas których pokazujemy, że do sprawnego manipulowania kręgosłupa stukilowego faceta nie potrzeba ani siły, ani masy, ale odpowiedniej techniki.
Prowadzę podmiot leczniczy w Gdyni. W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim koncepcję Pięciu Układów Regulacyjnych (FRSc), łącząc ją z elementami akupunktury, naturopatii i treningu medycznego. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Uwielbiam góry, wodę i podróże. Nigdy się nie nudzę. W wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę.

Warsztat: Ewelina Napiórkowska i Olga Cygan – Gadzia ósemka od A do Z – manipulacje w praktyce.

Piotr Kacperczyk

Z wykształcenia jestem lekarzem, terapeutą manualnym, naturopatą, akupunkturzystą, hirudoterapeutą i terapeuta pracy z oddechem. Pod wpływem swoich osobistych doświadczeń zmieniłem podejście do leczenia oraz postrzegania pacjenta. Holistycznie i indywidualnie patrzę na człowieka jako na nierozerwalną całość ciała, emocji, umysłu i ducha. Uważam, że fundamentem leczenia jest pełne uważności indywidualne podejście do człowieka.
Od wielu lat jestem zafascynowany połączeniami umysłu i ciała oraz ich wzajemnym oddziaływaniem na siebie. W dużej mierze moim  obszarem działań i zainteresowań  jest pomoc pacjentom  psychosomatycznym oraz tym z niespecyficznymi objawami bólowymi. Łączę pracę z ciałem z praktykami medytacyjnymi i  oddechowymi. Uważam, że techniki pracy z oddechem, są wspaniałym narzędziem, które pozwala wejść pacjentom w głębsze stany odczuwania siebie, swoich uczuć i potrzeb, co w konsekwencji wpływa na ich codzienne wybory i poprawia jakość życia.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje szkoląc się w najlepszych ośrodkach i u najlepszych terapeutów w Polsce i na świecie. Ogromną wagę przykładam w swój rozwój osobisty. Zdobyte umiejętności z warsztatów rozwojowych, pracy z ciałem, oddechem, własnej psychoterapii i treningów interpersonalnych pozwoliły mi zbudować lepszy fundament do pracy z pacjentem poprzez własne doświadczenia.
W wolnym czasie podróżuję, tańczę , boksuję i surfuję. Las jest moim miejscem w którym uspokajam umysł i łapię oddech.

Warsztat: Bezpieczna praca oddechem w psychosomatyce.

Bartosz Szeleżyński

Jestem optometrystą, absolwentem wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Moim głównym obszarem zainteresowania jest widzenie obuoczne oraz rozwój funkcji wzrokowo motorycznych poprzez zastosowanie optometrycznej terapii widzenia.
Od 2016 roku działam jako wolontariusz Fundacji „SPRZYMIERZENI z GROM” gdzie jestem kierownikiem projektu i zajmuję się wdrażaniem interdyscyplinarnego modelu rehabilitacji weteranów, żołnierzy i funkcjonariusz służb mundurowych, którzy przebyli urazowe uszkodzenie mózgu.

Bartosz Czajka

Jestem absolwentem Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prowadzę indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną w centralnej Polsce.
Od lat jestem współpracownikiem i wspólnikiem Radka Składowskiego. Asystuję podczas szkoleń medycyny manualnej oraz prowadzę szkolenie z Praktyki klinicznej w stanach trudnych wg FRSc. Wśród moich wychowanków są fizjoterapeuci pracujący na najwyższym szczeblu w polskim sporcie kwalifikowanym.

Warsztat: Lipodynia i V regulator – połączenie w praktyce.

Dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej. Pracownik naukowy i dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.
Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książkach PZWL: „Fizjoterapia w wybranych specjalizacjach medycznych” oraz „Zaburzenia seksualne a fizjoterapia”. Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. Prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz komunikacji pacjent – specjalista medyczny.
Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora – Szubert.

Warsztat: Praca z kobietą w ciąży w świetle najnowszych wytycznych – okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej.

dr hab. n. med. Bartłomiej Burzyński, specjalista fizjoterapii

Adiunkt badawczo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, starszy asystent Oddziału Rehabilitacji Leczniczej GCM w Katowicach. Posiadający 19 letnie doświadczenie w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych. Autor algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Propagator metody EMG biofeedback, elektrostymulacji oraz terapii manualnej w zaburzeniach dolnych dróg moczowych. Współtwórca i członek zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W latach 2016-2019 Koordynator na Polskę grupy Special Interest Group Pelvic Floor Rehabilitation International Urogynecological Association (IUGA).
W latach 2019 – 2022 r. Doradca Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. Fizjoterapii w Urologii, Ginekologii i Proktologii, a od 2021 roku Przewodniczący Grupy Tematycznej ds. fizjoterapii w urologii, ginekologii i proktologii Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Pomysłodawca i założycielem Centrum Fizjoterapii Urologicznej Ginekologicznej Proktologicznej UROSILESIA, które posiada w swoich strukturach projekt UROSILESIA Akademia poświęcony szkoleniom, warsztatom i stażom dla środowiska medycznego oraz projekt UROSILESIA LabScience skupiający się na interdyscyplinarnym podejściu do badań naukowych z zakresu fizjoterapii, urologii, uroginekologii, ginekologii, proktologii, onkologii. Prelegent wielu konferencji naukowych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych.

Łukasz Olszewski

Jestem fizjoterapeutą od roku 1992 jako technik fizjoterapii, a od roku 1997 jako magister fizjoterapii. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. W międzyczasie ukończyłem jeszcze Wydział Zarządzania warszawskiej SGH oraz Przygotowanie Pedagogiczne na UNS w Łodzi.
Odkąd pamiętam pociągał mnie sport i medycyna. Niecała moja kariera zawodowa związana jest z fizjoterapią, doświadczenie zdobywałem również pracując jako przedstawiciel medyczny i product manager w firmach medycznych związanych z ortopedią w szczególności medycyną sportową, chirurgią kręgosłupa i endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych, co wiązało się z uczestnictwem w operacjach i wieloma godzinami spędzonymi na blokach operacyjnych wielu szpitali.
Doświadczenie zawodowe jako fizjoterapeuta zdobywałem w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, wymienionych już firmach medycznych (takich jak Arthrex, Johnson&Johnson czy Stryker), Centrum Medycznym Damiana gdzie kierowałem zespołem 50 fizjoterapeutów, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie czy rozwijając praktykę prywatną, której zwieńczeniem było stworzenie własnego gabinetu. Oprócz tej działalności od kilku lat jestem nauczycielem masażu w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej.
Po zakończeniu kariery korporacyjnej wracając do zawodu fizjoterapeuty zrozumiałem jak bardzo świat fizjoterapii w czasie mojej nieobecności się zmienił. Tylko szkolenia uzupełniające były w stanie wyrównać mój poziom. W trakcie wielu z nich natrafiłem na
koncepcję i filozofię myślenia o patologiach stworzoną przez Radka, która stała się „game changerem” w moim myśleniu o fizjoterapii, ale nie tylko sama koncepcja, co przede wszystkim ludzie, których spotkałem na swojej „spalskiej drodze” skradli moje
serce, i tak już zostałem.
W ramach FRSc możecie się ze mną spotkać: na ostatnim module Medycyny Manualnej gdzie współprowadzę stany trudne, „Radiologii w warsztacie fizjoterapeuty” – szkolenie to powstało z obserwacji jak bardzo umyka nam fizjoterapeutom umiejętność czytania badań obrazowych, niejednokrotnie kluczowych dla prawidłowej oceny i poprowadzenia skutecznej terapii.

Warsztat: Wojciech Gorgul i Łukasz Olszewski – Radio Miss-ka – ocena miednicy w radiologii.

Koszyk zakupów