Dr Maciej Duczyński

Fizjoterapeuta i osteopata o holistycznym podejściu do zdrowia. W pracy skupiam się na identyfikacji przyczyn dolegliwości i działaniu na źródło problemu, angażując się zarówno w terapię na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Specjalizuję się w leczeniu problemów układu pokarmowego, autoimmunologicznych i psychosomatycznych. Praktykę opieram na neurologii funkcjonalnej, osteopatii oraz elektrostymulacji nerwu błędnego. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem, fanem kawy, sportów siłowych i jogi, opiekunem dwóch kotów.

Warsztat: Terapia manualna nerwu błędnego.

Michał Dachowski

Prowadzą dwie prężnie rozwijającej się firmy – Fizjo4life i BLACKROLL Polska. Pokażę Ci, jak zacząć pracę w zawodzie, doradzę jak odnaleźć się w świecie marketingu i pokażę co zrobić, żeby założyć własny gabinet/studio. Na wszystkie pytania odpowiem w kolejnych seriach #Dachowski. Ja przeszedłem tą drogę, chcę, żebyś uniknął trudności, z którymi musiałem się zmierzyć. Wiem, że na rynku jesPomagam zarabiać więcej, budować maki osobiste, stworzyć zespół specjalistów łącząc specjalistyczną wiedzę medyczną ze światem marketingu. Fizjo z pasją i głową do biznesu. Jestem właściciel studia w Warszawie, które z małego gabinetu rozrosło się z 8 do 800m2 w mniej niż 10 lat.
Cenię sobie czas, dlatego odwołane wizyty to u niego rzadkość – statystycznie tylko 2%.
Studio Fizjo4life ma obroty powyżej 356 tys. zł miesięcznie. Średnio ponad 311 nowych pacjentów miesięcznie. Od 1 do 35 specjalistów w jednym miejscu.

Radosław Składowski

I am an orthopedic doctor (doctor since 1995, orthopedist since 1999). I have been working professionally since 2000 at the field of manual medicine. Since 2006, I have added clavitherapy and its derivative to my manual medicine methods. The basic principle of my therapy is the withdrawal of diseases of the musculoskeletal system by repairing the functions whose loss or disorder led to these diseases. Regaining the correct function leads to recovery, sometimes also from those diseases that are considered incurable. Więcej o mnie…

Warsztat: Usystematyzowane podejście do zaburzeń czucia kończyny górnej. Diagnostyka rodzajów zaburzeń i poziomów ich powstawania, celowane terapie.

Dr n. med Tomasz Senderek

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunku Rehabilitacja Ruchowa Obecnie zatrudniony na stanowisku Profesora uczelni w Zakładzie Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji i Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W 2014 r. Uzyskałem tytuł doktora nauk o medycznych na podstawie dysertacji Zatytułowanej: „Poziom integracji sensorycznej uczniów z wadami postawy a ich funkcjonowanie szkolne”. W 2009 r. uzyskałem specjalizację z Fizjoterapii. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu oryginalnych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i międzynarodowych, oraz autorem i współautorem kilkunastu wystąpień na konferencjach i zjazdach krajowych i międzynarodowych. Tematyka pracy naukowej koncentruje się wokół szeroko pojętej terapii manualnej i Powięziowej. W pracy klinicznej ( 1992-2006) związany jestem z fizjoterapią pediatryczną w Zakładzie Rehabilitacji Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. W latach 1997-1998 praktykowałem fizjoterapię w Al- Wahda Sports Club Abu Dhabi Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz pracowałem z zawodnikami reprezentacji narodowych Emiratów Arabskich (1998-1999) Sports Federation Dubaj U.A.E. Od 1999 pracownik dydaktyczny Zakładu Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2005 roku zostałem Międzynarodowym Instruktorem Kinesiotapingu a w 2007 Kinesiology Tapingu. Od 2005 roku przeprowadziłem ponad 450 szkoleń z zakresu mechaniki mięśniowo-powięziowej Kinesiology Taping w Polsce oraz na terenie Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii. Moje zainteresowania kliniczne koncentrują się wokół dysfunkcji związanych ze strukturą powięziową i postawą ciała, a w szczególności globalną oceną powięziową, jako tła dla zaburzeń i przeciążeń układu ruchu.

Warsztat: Globalna analiza powięziowa.

Prof. dr hab. Przemysław Bąbel

Psycholog, dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przewodniczący Rady Dyscypliny Psychologia UJ oraz kierownik Zespołu Badania Bólu. Jestem także prezesem Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, członkiem zarządu Society for Interdisciplinary Placebo Studies i członkiem Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Prowadzę badania nad uczeniowymi mechanizmami wpływu placebo na ból, pamięcią bólu i czynnikami psychologicznymi wpływającymi na percepcję bólu. Jestem autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym 8 książek, oraz przeszło 100 publikacji popularnonaukowych. Za swoją działalność na rzecz popularyzacji nauki otrzymałem w 2008 r. Nagrodę Prezesa PAN „Złoty Umysł – Mistrz Popularyzacji Wiedzy”. W 2018 r. zostałem laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego, a w 2019 r. zostałem wybrany członkiem („fellow”) Association for Psychological Science w uznaniu wybitnego wkładu w badania psychologiczne. W 2023 r. znalazłem się w rankingu Stanford-Elsevier 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Ewelina Napiórkowska

I am a physiotherapist, naturopath, hirudotherapist, acupuncturist. I gained my first professional skills in hospitals and clinics in Warsaw, and I have been running an individual practice since 2016.
My experience with physiotherapy begins in my teenage years, when I observed the work of physiotherapists from the position of a patient for several years. The initial fascination with this profession turned into a passion and a way of life that gives me energy for self-development every day.
Both life and professional experience made me realize how important an individual and holistic view of the patient is. I believe that when the body is sick, the soul also suffers, and when the soul suffers, the symptoms often somatize in the body. Therefore, the therapist's work requires openness, patience, full focus and honest conversation, which is often a key element in the fight for the patient's recovery.
W swojej pracy z pacjentem łączę wiele metod. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich i terapii manualnej m.in: MTG, dry-needling, KGB dra Aleksandra Bieleckiego, akupunktury, kinesiotapingu, terapii komplementarnych oraz szkolenia z zakresu hirudoterapii i diagnostyki obrazowej, jednak przede wszystkim wykorzystuję techniki koncepcji Pięciu Układów Regulacyjnych (FRSc).

Warsztat: Ewelina Napiórkowska i Olga Cygan – Gadzia ósemka od A do Z – manipulacje w praktyce.

Mariusz Paliświat

Magister fizjoterapii, trener, od 17 lat pracuje, jako fizjoterapeuta. W swojej karierze zawodowej pracowałem jako fizjoterapeuta kilku klubów piłkarski, reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów i drużyny koszykarskiej. Obecnie skupiam się na prywatnej praktyczne i przyjmuję pacjentów zarówno ze świata sportu, jak i zwykłych ludzi. Pracuję głównie z pacjentami bólowymi, w pracy poza stosowaniem technik terapeutycznych ogromny nacisk stawiam na podniesienie świadomości pacjenta względem jego ciała. Podczas warsztatu przedstawię znaczenie kompleksu glowowo szyjnego i najczęstsze zaburzenia, jakie może wywoływać. Omówię sposób oceny i pracy z nim związane.

Warsztat: Ocena i badanie kompleksu głowowo-szyjnego i jego wpływ na optymalizację pracy łańcuchów synkinetycznych.

Kamil Góra

Jestem absolwentem wydziału rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, fizjoterapeutą i trenerem medycznym w warszawskiej klinice Fizjo4Life. Specjalizuję się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, z bólami pleców i bólem przewlekłym. Skupiam się głównie na treningu medycznym, znajdowaniu balansu w aktywności fizycznej, tak żeby wzmacniać, ale nie przeciążać.
W swojej pracy, oprócz ćwiczeń stosuję terapię manualną i edukuję na temat dolegliwości i profilaktyki. Pomagam znaleźć motywację do regularnego treningu.
Nie lubię schematów, więc do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, zwracając uwagę na całego człowieka, a nie tylko na ból czy dolegliwości. Prowadzę szkolenia z treningu siłowego w terapii bólu pleców. Nagrywam też własny podcast Fizjokultura, w którym prostym językiem opowiada o fizjoterapii i treningu. Sam regularnie ćwiczę siłowo i biega po górach, cały czas eksplorując te dyscypliny i rozwijając się na temat terapii i profilaktyki w treningu zarówno siłowym jak i biegowym.

Warsztat: Jak bardzo specyficzni musimy być w niespecyficznych bólach pleców?

Dr n. o zdr. Magdalena Sroka-Buszydlik

Fizjoterapeuta. Absolwentka kierunku fizjoterapia AWF w Katowicach. Uzyskałam stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu, Wydział Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2000-2002 współorganizowałam imprezy integracyjno-sportowe „Spartakiada” oraz przeglądy Zespołów Artystycznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jesienne spotkania” w BCK w Bytomiu. W latach 2004-2005 byłam fizjoterapeutką jedenastokrotnej Mistrzyni Świata w Windsurfingu. W latach 2007-2012 byłam kierownikiem rehabilitacji i koordynatorem SPA w Mazowszu, Medi SPA w Ustroniu.
 W latach 2007 – 2010 działałam jako konsultant i wykładowca, fizjoterapeuta terapii limfologicznej w klubach Amazonek. Od roku 2008 do chwil obecnej prowadzę praktykę prywatną – Centrum Leczenia Buszydlik w Ustroniu. W latach 2008 i 2009 odbyłam staże zagraniczne w Niemczech (w klinice limfologicznej Feldbergklinik Dr Asdonk). Jestem wykładowcą akademickim od 2009 roku, a od 2019 adiunktem Wydziału Medycznego kierunku Fizjoterapia na Akademii Górnośląskiej w Katowicach.
Prowadzę autorskie kursy z Holistycznej Terapii Obrzeków, Terapii po zabiegach medycyny i chirurgii estetycznej i Odnowy biologicznej. Od 2022 jestem biegła zespołu ABC EXPERTS w Warszawie specjalizującą się w sporządzaniu opinii medycznych z zakresu fizjoterapii na zlecenia sądów, prokuratur oraz jednostek policji z całego kraju. Uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleiach certyfikowanych z zakresu fizjoterapii w dysfunkcjach narządu ruchu, profilaktyki i terapii pacjentów limfologicznych. Jestem autorką wielu publikacji naukowych z zakresu terapii obrzęków i fizjoterapii onkologicznej.

Warsztat: Terapia przeciwobrzękowa po operacjach plastycznych.

Krzysztof Skibiński

I am a physiotherapist, graduate of the Medical University of Poznań, assistant to Radek Składowski, instructor of the 1st Module of Manual Medicine, the 5th Module of Manual Medicine and Pinotherapy.
In addition to conducting training alongside the creator of FRSc, I also coordinate research and scientific projects in the EBM (Evidence Based Medicine) trend. I live in Poznań on a daily basis, where I see my patients in a private office.
For almost 2 and a half years I worked as a physiotherapist with the paralympic leaders of our country, i.e. players of the Polish National Wheelchair Rugby Team. I consider the sports experience gained at training camps and tournaments to be one of the most developmental adventures in my professional life.
Currently, my development is diversified by 2-year studies at the School of Acupuncture, which allow me to learn a completely new model of practicing medicine, which is Traditional Chinese Medicine, not only in the theoretical and practical aspect, but also in the philosophical aspect.
Both office work and the role of an instructor are my great passions. In both therapeutic and training approach, I often reveal my interest in philosophy and my weakness for questions that are difficult or even impossible to answer. In my tiny world, it is these questions that inspire and, as I always emphasize, almost provoke constant search. Both in therapy and in life.
If I were to designate a symbolic motto in my life, it would be the Latin sentence: Scire propter, ipsum scire, which in the simplest translation means "Know in order to know".

Łukasz Gajos

Jestem magistrem fizjoterapii, terapeutą PNF, terapeutą manualnym, akupunkturzystą, hirudoterapeutą oraz ratownikiem medycznym.
Od 2009 roku prowadzę własną praktykę, gdzie codziennie pomagam swoim pacjentom realizować ich marzenia o sprawności i niezależności. W swojej pracy prezentuję spojrzenie holistyczne, dostosowuję terapię indywidualnie do każdego pacjenta. Z powodzeniem łączę terapię konwencjonalną z terapią naturalną. Dzięki Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i Naturoterapii znacznie poszerzyłem spektrum działań, a efekty pracy zaskakiwały również samych Pacjentów.
Specjalizuję się w pracy z pacjentami neurologicznymi, z kobietami w ciąży oraz w leczeniu bólu.
Pamiętaj, że “jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”

Warsztat: Harmonia częstotliwości Nogiera wraz z technikami FRSc w terapii neurologicznej. Odkryj siłę aurikulomedycyny i technik FRSc w terapii pacjenta neurologicznego.

Wojciech Garwoliński

Jestem fizjoterapeutą, tytuł technika fizjoterapii uzyskałem w 2005 roku. Praktykuję Terapię CranioSacralną Upledgera z pacjentami od 2008 roku. Od roku 2012 wraz z żoną Anną prowadzę Upledger Institute Poland. Organizuje m.in. kursy oraz Grupy Studenckie z zakresu terapii cranio-sacralnej, zrzeszam praktyków tej terapii oraz sprawuję nadzór merytoryczny nad tłumaczeniami literatury źródłowej, Instytut jest placówką egzaminacyjną Upledger Institute International.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej w Modelu Holistycznym, w którym założyłem Sekcję Terapii CranioSacralnej Upledgera. Od 2021, po uzyskaniu międzynarodowych uprawnień instruktorskich, zajmuje się również nauczaniem metody dra Upledgera w Polsce.

Anna Grodniewicz
Gabriela Kaszuba

3 lata temu połączył nas miód i pies Szyszka, dzięki czemu powstało na mapie Krakowa miejsce gdzie naturopatyczną pomoc otrzymują zwierzaki, głównie psy, koty i króliki.
Uzyskane tytuły zawodowe fizjoterapeuty, naturopaty, masażysty, akupunkturzysty i hirudoterapeuty połączyłyśmy z wykształceniem z zakresu zoofizjoterapii, terapii manualnej psów, akupunktury małych zwierząt i zoofarmakognozji stosowanej. 
Choć nie jesteśmy weterynarzami – dużo diagnozujemy. Będąc zoofizjoterapeutami – korzystamy z tej  praktyki tylko w części przypadków. Można powiedzieć, że rozsiadłyśmy się gdzieś pośrodku jako zwierzęce naturopatki, mając nadzieję, że taki zawód formalnie powstanie.
Częścią naszej praktyki jest terapia całych ludzko-zwierzęcych rodzin, ze względu na wzajemny, silny wpływ kondycji zdrowotnej opiekunów i ich podopiecznych.
Prowadzimy szkolenia dla opiekunów zwierząt i zdarza się nam dzielić wiedzą ekspercką w mediach.

Warsztat: Gabriela Kaszuba i Anna Grodniewicz – Wykorzystanie Pinoterapii w fizjoterapii weterynaryjnej.

Patrycja Adamek

Since 2006, I have been helping my patients regain their health. Since 2014, I have been training medical and wellness students in natural, manual and hirudotherapy methods. In recent years, I have gained recognition as a medical expert in natural therapies, including hirudotherapy. Thanks to this, I actively promote therapy with medicinal leeches in the media, press and interviews for television.
estem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej Acuart. W swojej pracy łączę techniki pracy pijawką, masażu, terapii manualnej, pinoterapii i dry needling z tradycyjną medycyną chińską, ayurvedą i akupunkturą. Jako hirudoterapeuta aktywnie promuję terapię pijawką lekarską i wciąż poszukuję jej nowych zastosowań. Nowy potencjał do hirudoterapii odnalazłam w koncepcji FRSc dr Składowskiego. Pozwoliło mi to na poprawę skuteczności powszechnie używanych technik hirudoterapeutycznych.
Z pasją śledzę wszelkie doniesienia naukowe i badania uniwersyteckie dotyczące terapii pijawkami lekarskimi z całego świata. Badania są głównie z Niemiec, Rosji, Francji, Indonezji i USA. Uważam, że każdy z nas uczy się całe życie więc i ja ciągle doskonalę swoją wiedzę. Zawsze powtarzam, że “do każdego nauczyciela warto iść choćby dla 2 nowych zdań. Być może sprawią one kiedyś, że w mojej głowie pojawi się nowy, rewolucyjny koncept terapii”.
Z uwagi na olbrzymią miłość do zwierząt – zwłaszcza psów – swoją wiedzę i zaangażowanie wykorzystuję również w zoohirudoterapii.

Warsztat: Elektroakupunktura w urologii i ginekologii – praktyczne zastosowanie elektrostymulacji igłowej.

Wojciech Gorgul

I am a physiotherapist, a graduate of the Medical University of Lodz. I have been practicing physiotherapy professionally since 2006. I took my first steps in a rehabilitation center serving patients under the National Health Fund, where I went through the school of life and the way from a student, through a physiotherapist, physiotherapy manager, to the director of the entire facility. Finally, I returned to work with the patient, because my vocation is to help others and I am currently active in this field in Łódź, combining private practice with cooperation with one of the medical centers.
A few years ago, I also conducted classic massage courses. One of my listeners was a certain Bartosz Czajka. During a break in the course, he once showed me his pins and their use. Out of politeness, I obeyed, nodded, and mentally tapped my forehead. After all, I knew that pecking at the patient's skin would not bring greater results than hives and a decrease in his trust in us.
Today I know how wrong I was then. In 2017, coming to Spała, where the same"Czajos"he lectured alongside Radek Składowski.I still didn't know what I was getting into. And even though at the beginning I was rubbing my eyes in amazement, thinking that it was not for me, I became convinced to Radek's concept. What prevailed was primarily the answer why some techniques help a given group of patients, and others do not, even though the symptoms seem to be similar.
I am very happy that the FRSc method is developing. I am also glad that I have the opportunity to share my knowledge and skills with others!

Warsztat: Wojciech Gorgul i Łukasz Olszewski – Radio Miss-ka – ocena miednicy w radiologii.

Dr n. med. Iwona Kurek-Krzyżewska

Specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej oraz medycyny estetycznej .
Jestem lekarzem z zamiłowania, absolwentem AM w Białymstoku wydziału lekarskiego. Tytuł doktora nauk medycznych obroniłam na AM w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Jana Talara w 2002 roku. 
Znana jest mi praca oddziałowa jak i ambulatoryjna. Obecnie prowadzę NZOZ pracując z pacjentami neurologicznymi oraz kieruję Działem Rehabilitacji. 
W swojej pracy łączę medycynę konwencjonalną z alternatywną, to połączenie jest mega skuteczne. Wykorzystuję elementy terapii manualnej wg FRSc, hirudoterapii oraz akupunktury w leczeniu moich pacjentów. Posiadam szereg certyfikatów z zakresu podawania toksyny botulinowej, którą stosuję w terapii  migreny przewlekłej, dystonii oraz spastyczności. Moje zainteresowanie to bóle głowy pierwotne, a zwłaszcza migreny. Ukochana rasa psów to charty, a zwłaszcza charty polskie.

Warsztat: Pacjent z bólem głowy to pacjent trudny czy łatwy w terapii fizjoterapeutycznej?

Jakub Łamajkowski

I started my adventure with physiotherapy during my studies at the Academy of Physical Education in Katowice. I took my first professional steps in a rehabilitation center for disabled children.
Eventually, I decided that I had to find my own way in my beloved profession. It was then that I met Dr. Składowski, who completely changed my approach to physiotherapy, and thus to the patient and his treatment.
Thanks to the skills gained during courses of Dr. Składowski, I received a job as a physiotherapist of the Polish National Volleyball Team, which twice won the title of world champion, European champion and vice-champion of Europe.

Warsztat: Jakub Łamajkowski i Bartłomiej Kruk – Typologia bez tajemnic. Programowanie strategii terapii w zależności od typu pacjenta.

Maciej Kulpa

Od 12 lat pracuję jako fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Ukończyłem wiele szkoleń z zakresu medycyny manualnej, fizjoterapii sportowej, ortopedycznej, psychosomatyki i uwolnienia somatoemocjonalnego. Uwielbiam w swojej praktyce łączyć różne podejścia terapeutyczne i je wzajemnie uzupełniać. Jednak niemalże od początku edukacji już w trakcie studiów, jednym z głównych kierunków nauk i obszarów pracy, który mnie porwał do tańca to założenia metody Integracji Strukturalnej dr Idy Rolf. Przechodząc przez szkolenia Anatomy Trains, pracę na kościach Sharon Wheeler oraz zdobywając certyfikowany dyplom terapeuty Zoga Movement Manual Therapy u Wojtka Cackowskiego, gdzie obecnie asystuje na szkoleniach podstawowych i rozwijających, udało mi się troszkę poznać niesamowity świat tego rodzaju pracy strukturalnej.

Warsztat: Kończyna dolna nie kończy się w stawie biodrowym – czyli jak relacje tkanek w ciele wpływają na wzorce strukturalne.

Bartłomiej Kruk

I am a graduate of the Krakow Academy of Jan Frycz Modrzewski. I became interested in physiotherapy as a teenager, when I struggled with numerous injuries and spent a lot of time in rehabilitation offices. From the first years of my studies, I developed my skills by participating in numerous courses in the field of manual therapy, needle therapy, chiropractic and motor training. I run an individual physiotherapy practice at the Liszki Medical Center near Krakow. I have extensive experience in orthopedic physiotherapy. On a daily basis, I deal with both post-operative and post-traumatic patients as well as those with chronic pain.
The turning point in my professional career was meeting Radosław Składowski MD., and his concept of Five Regulatory Systems, which changed my perception of patients' problems and allowed me to help them effectively.
At FRSc, I have the honor to co-lead the first module of Manual Medicine. 

Warsztat: Jakub Łamajkowski i Bartłomiej Kruk – Typologia bez tajemnic. Programowanie strategii terapii w zależności od typu pacjenta.

Maciej Ossowski

I am a graduate of the Academy of Physical Education. I carry out my mission in holistic body improvement based on continuous development, constantly participating in training and courses.
An inborn love for sport and an empathic ability to listen to the human body led me to a place where the overriding goal is to help people.
I can achieve this by being inspired by concept-based techniques and methods FRScas well as acupuncture and natural medicine. I want to realize people's dreams of fitness and a body free from any limitations, while at the same time relying on the assumption that the body and mind are one.

Warsztat: Akupunktura Yuan Qi w walce z bólem.

Maciej Graczykowski

Jestem fizjoterpeutą oraz naturopatą- akupunkturzystą. Co, wbrew pozorom, nie tylko nie wyklucza się, lecz wręcz uzupełnia. Moim celem jest “odczarowanie” akupunktury i pokrewnych jej terapii dla potrzeb praktyków medycyny zachodniej. Aby “skuteczność była miarą prawdy”. Poza szkoleniem piszę do czasopism branżowych, a wraz z przyjaciółmi stworzyłem blog Akupunktura dla Ciekawskich. Początkowo niewielkie przedsięwzięcie urosło do pełnoprawnej szkoły akupunktury (Spalska Szkoła Akupunktury). Wraz z żoną Katarzyną prowadzę gabinet terapeutyczny. Jestem szczęśliwym tatą Mikołaja i przewodnikiem Buni, buldoga francuskiego

Warsztat: Mackami do ucha – akupunktura ucha i FRSc w walce z bólem w ortopedii.

Olga Okładło-Cygan

I am a physiotherapist, hirudotherapist and naturopath. I graduated from the Movement Rehabilitation Department of the Academy of Physical Education in Krakow in the field of Physiotherapy (2002-2007).
Since 2008, I have been professionally involved in improving the health and condition of my patients. I have completed numerous courses in soft tissue therapy, manual therapy and urogynecology.
Since 2019 I have been working with Radek Składowski prowadząc szkolenie z Pinotherapy, V moduł w kolejnych edycjach szkoleń z Manual Medicine. Współtworzę także szkolenie z Manipulacji w FRSc, podczas których pokazujemy, że do sprawnego manipulowania kręgosłupa stukilowego faceta nie potrzeba ani siły, ani masy, ale odpowiedniej techniki.
I run a medical entity in Gdynia. In my work, I primarily use the concept of Five Regulatory Systems (FRSc), combining it with elements of acupuncture, naturopathy and medical training. Privately, I am a mother of two children. I love mountains, water and traveling. I'm never bored. In my spare time, I read a good book.

Warsztat: Ewelina Napiórkowska i Olga Cygan – Gadzia ósemka od A do Z – manipulacje w praktyce.

Piotr Kacperczyk

Z wykształcenia jestem lekarzem, terapeutą manualnym, naturopatą, akupunkturzystą, hirudoterapeutą i terapeuta pracy z oddechem. Pod wpływem swoich osobistych doświadczeń zmieniłem podejście do leczenia oraz postrzegania pacjenta. Holistycznie i indywidualnie patrzę na człowieka jako na nierozerwalną całość ciała, emocji, umysłu i ducha. Uważam, że fundamentem leczenia jest pełne uważności indywidualne podejście do człowieka.
Od wielu lat jestem zafascynowany połączeniami umysłu i ciała oraz ich wzajemnym oddziaływaniem na siebie. W dużej mierze moim  obszarem działań i zainteresowań  jest pomoc pacjentom  psychosomatycznym oraz tym z niespecyficznymi objawami bólowymi. Łączę pracę z ciałem z praktykami medytacyjnymi i  oddechowymi. Uważam, że techniki pracy z oddechem, są wspaniałym narzędziem, które pozwala wejść pacjentom w głębsze stany odczuwania siebie, swoich uczuć i potrzeb, co w konsekwencji wpływa na ich codzienne wybory i poprawia jakość życia.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje szkoląc się w najlepszych ośrodkach i u najlepszych terapeutów w Polsce i na świecie. Ogromną wagę przykładam w swój rozwój osobisty. Zdobyte umiejętności z warsztatów rozwojowych, pracy z ciałem, oddechem, własnej psychoterapii i treningów interpersonalnych pozwoliły mi zbudować lepszy fundament do pracy z pacjentem poprzez własne doświadczenia.
W wolnym czasie podróżuję, tańczę , boksuję i surfuję. Las jest moim miejscem w którym uspokajam umysł i łapię oddech.

Warsztat: Bezpieczna praca oddechem w psychosomatyce.

Bartosz Szeleżyński

Jestem optometrystą, absolwentem wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Moim głównym obszarem zainteresowania jest widzenie obuoczne oraz rozwój funkcji wzrokowo motorycznych poprzez zastosowanie optometrycznej terapii widzenia.
Od 2016 roku działam jako wolontariusz Fundacji „SPRZYMIERZENI z GROM” gdzie jestem kierownikiem projektu i zajmuję się wdrażaniem interdyscyplinarnego modelu rehabilitacji weteranów, żołnierzy i funkcjonariusz służb mundurowych, którzy przebyli urazowe uszkodzenie mózgu.

Bartosz Czajka

I am a graduate of the Faculty of Military Medicine of the Medical University of Lodz. I run an individual physiotherapy practice in central Poland.
I have been a co-worker and partner of Radek Składowski.. Asystuję podczas szkoleń medycyny manualnej oraz prowadzę szkolenie z Praktyki klinicznej w stanach trudnych wg FRSc. Wśród moich wychowanków są fizjoterapeuci pracujący na najwyższym szczeblu w polskim sporcie kwalifikowanym.

Warsztat: Lipodynia i V regulator – połączenie w praktyce.

Dr n. med. Anita Sikora – Szubert

Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej. Pracownik naukowy i dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.
Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książkach PZWL: „Fizjoterapia w wybranych specjalizacjach medycznych” oraz „Zaburzenia seksualne a fizjoterapia”. Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. Prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz komunikacji pacjent – specjalista medyczny.
Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora – Szubert.

Warsztat: Praca z kobietą w ciąży w świetle najnowszych wytycznych – okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej.

dr hab. n. med. Bartłomiej Burzyński, specjalista fizjoterapii

Adiunkt badawczo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, starszy asystent Oddziału Rehabilitacji Leczniczej GCM w Katowicach. Posiadający 19 letnie doświadczenie w fizjoterapii zaburzeń dolnych dróg moczowych. Autor algorytmu postępowania diagnostycznego i terapeutycznego z wykorzystaniem USG w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy (Pelvic Floor Sonofeedback Therapy®). Propagator metody EMG biofeedback, elektrostymulacji oraz terapii manualnej w zaburzeniach dolnych dróg moczowych. Współtwórca i członek zarządu Sekcji Urologii Czynnościowej Rekonstrukcyjnej i Fizjoterapii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W latach 2016-2019 Koordynator na Polskę grupy Special Interest Group Pelvic Floor Rehabilitation International Urogynecological Association (IUGA).
W latach 2019 – 2022 r. Doradca Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. Fizjoterapii w Urologii, Ginekologii i Proktologii, a od 2021 roku Przewodniczący Grupy Tematycznej ds. fizjoterapii w urologii, ginekologii i proktologii Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Pomysłodawca i założycielem Centrum Fizjoterapii Urologicznej Ginekologicznej Proktologicznej UROSILESIA, które posiada w swoich strukturach projekt UROSILESIA Akademia poświęcony szkoleniom, warsztatom i stażom dla środowiska medycznego oraz projekt UROSILESIA LabScience skupiający się na interdyscyplinarnym podejściu do badań naukowych z zakresu fizjoterapii, urologii, uroginekologii, ginekologii, proktologii, onkologii. Prelegent wielu konferencji naukowych w Polsce i za granicą. Autor licznych publikacji naukowych.

Michał Tenderenda

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, naturopatą, hirudoterapeutą i irydologiem oraz założycielem FizjoHelp – Nowoczesne Centrum Terapii.
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy gabinetowej. W swojej praktyce łączę różne metody diagnostyki i terapii, co pozwala mi skutecznie oraz bezpiecznie leczyć moich Pacjentów. Są to między innymi: elektroakupunktura medyczna, akupunktura,  termodiagnostyka, hirudoterapia, terapia manualna według FRSc, irydologia, medycyna chińska, aurikuloterapią.
Specjalizuję się w pracy z Pacjentami z zaburzeniami trzewnymi,  problemami trawienno-jelitowymi oraz naczyniowymi. Rozwiązuję również problemy bólowe oraz wspomagam Pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu – zwłaszcza w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Praca z Pacjentem ze złożonym obrazem klinicznym nie jest dla mnie problemem.
Zajmuję się również sportowcami na różnym poziomie zaawansowania oraz osobami po zabiegach operacyjnych, urazach i przeciążeniach.
Szczególny nacisk stawiam na profilaktykę i edukację ludzi oraz leczenie przyczynowe problemu, a nie jedynie łagodzenie jego skutków / objawów.

Warsztat: Elektroakupunktura w urologii i ginekologii – praktyczne zastosowanie elektrostymulacji igłowej.

Łukasz Olszewski

I have been a physiotherapist since 1992 as a physiotherapy technician, and since 1997 as a master of physiotherapy. I graduated from the Academy of Physical Education in Katowice. In the meantime, I also graduated from the Faculty of Management at the Warsaw School of Economics and the Pedagogical Preparation at UNS in Łódź.
For as long as I can remember, I have been attracted to sports and medicine. Not all of my professional career is related to physiotherapy, I also gained experience working as a medical representative and product manager in medical companies related to orthopedics, in particular sports medicine, spine surgery and hip and knee arthroplasty, which involved participation in surgeries and many hours spent in the operating rooms of many hospitals.
Doświadczenie zawodowe jako fizjoterapeuta zdobywałem w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, wymienionych już firmach medycznych (takich jak Arthrex, Johnson&Johnson czy Stryker), Centrum Medycznym Damiana gdzie kierowałem zespołem 50 fizjoterapeutów, Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie czy rozwijając praktykę prywatną, której zwieńczeniem było stworzenie własnego gabinetu. Oprócz tej działalności od kilku lat jestem nauczycielem masażu w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej.
After finishing my corporate career, returning to the profession of physiotherapist, I understood how much the world of physiotherapy had changed during my absence. Only supplementary training was able to level up my level. During many of them I came across
the concept and philosophy of thinking about pathologies created by Radek, which became a "game changer" in my thinking about physiotherapy, but not only the concept itself, but above all the people I met on my "spała path" stole my
heart, and so I stayed.
W ramach FRSc możecie się ze mną spotkać: na ostatnim module Medycyny Manualnej gdzie współprowadzę stany trudne, „Radiologii w warsztacie fizjoterapeuty” – szkolenie to powstało z obserwacji jak bardzo umyka nam fizjoterapeutom umiejętność czytania badań obrazowych, niejednokrotnie kluczowych dla prawidłowej oceny i poprowadzenia skutecznej terapii.

Warsztat: Wojciech Gorgul i Łukasz Olszewski – Radio Miss-ka – ocena miednicy w radiologii.

Shopping Cart
Scroll to Top