CLINICAL PRACTICE in difficult conditions by FRSc
2 150,00 zł
This course is dedicated to graduates of the Manual Medicine course and physiotherapists who have been immersed in the FRSc concept for years.
Duration:
3 dni [ 32 godzin ]
Place: Spała
Funding
KFS / BUR
Egzamin
Terapeuty FRSc
During the course, the Instructors emphasize the analysis of clinical cases along with work on real patients. During the Clinical Module, instructors, together with participants, teach how to effectively and safely move from properly performed diagnostics to therapy using all manual and tool techniques available in FRSc.
Szkolenie to skierowane jest do osób, które ukończyły szkolenie z Medycyny Manualnej wg FRSc i chcą wciąż poszerzać swoją wiedzę w obrębie pracy w tym koncepcie. Szkolenie pozwala usystematyzować posiadaną już wiedzę, szczególnie w kontekście prawidłowego zbierania wywiadu, oceniania tzw. „typologii” pacjenta oraz dobierania na tej podstawie prawidłowej strategii postępowania terapeutycznego.
The course will be led by: Bartosz Czajka, Jakub Łamajkowski, Bartłomiej Mendak.
Additionally, a Q&A meeting with Radosław Składowski is organized.
9:00 – 14:00
- Reminder of the most important issues regarding Regulatory Systems based on the Typology of the patient.
- Overloading and blocking in FRSc.
- Patient management strategies according to FRSc.
14:00 – 15:00
- Lunch break
15:00 – 19:30
- Reminder of therapeutic techniques: complex C0-C1, L4-L5, L5-S1, Techniques of mobilization of the acromioclavicular joint, Tramp, COX, Lacunare, Eminence, selected legs of lypodynias.
9:00 – 14:00
- Clinical reasoning based on Case Study, practical exercises in subgroups
- Practicing anamnesis skills at FRSc.
14:00 – 15:00
- Lunch break
15:00 – 19:30
- Practical work with the patient in the FRSc concept. Case study.
8:30 – 11:00
- FRSc gait analysis (TRYM).
11:15 – 14:00
- Lecture by Radosław Składowski: "How to notice chain relationships in the most popular diseases of the musculoskeletal system and how to select targeted therapy."
14:00 – 15:00
- Lunch break
15:00 – 18:00
- Practical work with the patient in the FRSc concept. Case study.
18:00 – 19:30
Q&A z Radkiem Składowskim
9:00 – 14:00 (w zależności od ilości uczestników)
Egzamin terapeuty FRSc
Kto może przystąpić do egzaminu terapeuty FRSc?
– wymagane jest ukończenie szkolenia “PRAKTYKA KLINICZNA w stanach trudnych wg FRSc”
Jakie są wymagania, aby móc przystąpić do egzaminu terapeuty FRSc?
– ukończone szkolenie „Medycyna Manualna wg FRSc”,
– jeśli uczestnik kończył szkolenie „Medycyna Manualna wg FRSc” w starej formule (przed styczniem 2022) zalecane jest ukończenie pinoterapii w obniżonej cenie o 50%,
– zaawansowana znajomość FRSc w zakresie teorii i praktyki.
Co otrzymuje kursant po egzaminie?
– certyfikat terapeuty FRSc (drukowany na szkle),
– umieszczenie gabinetu na stronie www.frsc.pl w oficjalnej mapie gabinetów FRSc,
– spośród osób, które zdadzą egzamin wybierani będą opiekunowie grup szkolenia z Medycyny Manualnej, co daje powtórkę tego szkolenia i ciągłą aktualizację wiedzy.
Struktura egzaminu
Egzamin składać się będzie z trzech części:
Część pierwsza
Egzaminowany losuje trzy techniki terapeutyczne spośród puli wszystkich technik FRSc. Spośród trzech wybiera dwie, które opisze i/lub zaprezentuje w praktyce.
Część druga
Egzaminowany losuje trzy pytania pochodzące z puli stu pytań bazujących na treściach wszystkich Modułów Medycyny Manualnej FRSc.
Część trzecia
Egzaminowany przygotowuje strategię terapii dla wylosowanego przypadku gabinetowego. Po udzieleniu odpowiedzi Egzaminatorzy mogą poprosić o opisanie lub zaprezentowanej wybranego elementu zaproponowanej terapii. Czas na przygotowanie to 10 minut.
Minimalny próg, aby uznać egzamin za „zdany” to 70%.
Pula pytań będzie udostępniona zapisanym uczestnikom.
Czas egzaminu 30min / uczestnik.
Koszt egzaminu: 1000 zł
Jarek –
Szkolenie “Praktyka kliniczna w stanach trudnych w FRSc” jest znakomitym szkoleniem na wielu poziomach. Różnorodność pacjentów i subtelne różnice w podejściu do poszczególnych przypadków przez prowadzących daje wspaniały przykład, że czasem z pozoru niewielka różnica może przynieść niesamowity efekt. Jest to też znakomite szkolenie jeśli Terapię manualną skończyłaś/eś jaki czas temu i daje możliwość przypomnienia lub modyfikacji jakiś nawyków, które możliwe, że inaczej zapamiętałeś lub że już coś robi się inaczej (FRSc stale się rozwija i obecność na forum jest czasem niewystarczająca by być na czasie). Ponad to codzienna praktyka Qi Kunga pozwalają znaleźć ład w pozornym chaosie, który czasem się zdarza gdy na sali jest 4 pacjentów i 15 terapeutów.
Wisienką na torcie jest egzmin, który jest przeżyciem wyjątkowym, ale przy odpowiednim nakładzie czasu w skrypcie, notatkach i przede wszystkim w gabinecie, da się to zdać chociaż łatwo nie jest 😛
Sebastian –
Każdy kto skończy Medycynę Manualna FRSc powinien wybrać się na szkolenie “Praktyka Kliniczna w stanach trudnych w FRSc”! Co daje to szkolenie? Przede wszystkim możliwość obserwacji pracy z pacjentem przez ludzi którzy z FRSc związani są już od lat oraz możliwość czynnego uczestniczenia w takiej terapii. Dodatkowo to idealne miejsce do powtórzenia technik które nie wychodzą nam w gabinecie lub o których zapomnieliśmy!
Joanna Rek –
Uważam, że każdy kto pracuje FRSc powinien odbyć to szkolenie. Praca z pacjentem jest najważniejszym czynnikiem skuteczności terapii i to daje nam Praktyka Kliniczna. Pozwala usystematyzować wiedzę, powtórzyć trudniejsze techniki i na nowo zacząć myśleć po FRSczańsku 🙂 Serdecznie polecam !
Weronika –
Szkolenie “Praktyka Kliniczna w stanach trudnych w FRSc” to kurs wyjątkowy. Ze względu na różnorodność przypadków klinicznych, każdy kurs zapewnia nową dawkę wiedzy i doświadczenia przekazywanego przez prowadzących. Zdecydowanie polecam!