Certified Master

Krzysztof
Skibiński

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, asystentem lek. Radosława Składowskiego, instruktorem PINOTERAPII ORAZ 1 MODUŁU MEDYCYNY MANUALNEJ.

Poza prowadzeniem szkoleń, u boku twórcy FRSc mam nieskrywaną przyjemność zajmować się też koordynacją i prowadzeniem badań naukowych zgodnie z nurtem EBM (Evidence Based Medicine).

Na co dzień mieszkam w Poznaniu, gdzie przyjmuję swoich pacjentów w dwóch gabinetach. Przez niemal 2 i pół roku miałem zaszczyt pracować jako fizjoterapeuta z paraolimpijską czołówką naszego kraju, czyli zawodnikami Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach. Doświadczenia zdobyte na zgrupowaniach oraz turniejach do dziś wzbogacają moją praktykę. Aktualnie mój zawodowy rozwój jest urozmaicany poprzez 2-letnie studia w Szkole Akupunktury, które pozwalają mi na poznanie zupełnie nowego modelu uprawiania medycyny, jakim jest Tradycyjna Medycyna Chińska nie tylko w aspekcie teoretyczno-praktycznym, ale też filozoficznym.

Zarówno praca gabinetowa, jak i funkcja instruktora to moje ogromne pasje. W podejściu tak terapeutycznym, jak i szkoleniowym niejednokrotnie zdradzam swoje zainteresowanie filozofią oraz słabością do pytań, na które trudno lub wręcz nie sposób znaleźć odpowiedzi. W moim maleńkim świecie to właśnie te pytania inspirują i, co zawsze podkreślam, niemal prowokują do nieustannych poszukiwań. Tak w terapii, jak i w życiu.

Gdybym miał wyznaczyć w swoim życiu jakieś symboliczne motto, byłaby to łacińska sentencja: Scire propter, ipsum scire, czyli w najprostszym tłumaczeniu „Wiedzieć po to, żeby wiedzieć”.

Koszyk zakupów