HIRUDOTERAPIA MEDYCZNA z elementami FRSc – Zaawansowane techniki i terapie komplementarne

1 800,00 

Moduł 2 szkolenia Hirudoterapii medycznej dedykowany jest absolwentom kursów hirudoterapii medycznej metodą Patrycji Adamek jako rozwinięcie dotychczas zdobytej wiedzy. Wymagana jest znajomość treści i technik z modułu 1 lub wcześniejszych edycji kursów.
 
Szkolenie jest dedykowane wyłącznie absolwentom poprzedniej edycji “HIRUDOTERAPIA MEDYCZNA z elementami FRSc”, którzy ukończyli je do końca roku 2023.
Wybierając opcję z zaliczką, otrzymasz po szkoleniu dwie faktury
Czas trwania:
2 dni [ 17 godzin ]
Miejsce:
Spała / Duże miasta
Dofinansowanie
KFS / BUR

Moduł II szkolenia „Hirudoterapii medycznej” dedykowany jest absolwentom kursów hirudoterapii medycznej metodą Patrycji Adamek jako rozwinięcie dotychczas zdobytej wiedzy. Wymagana jest znajomość treści i technik z Modułu I lub wcześniejszych 3 lub 4-dniowych edycji kursu.

Hirudoterapia zaawansowana z terapiami komplementarnymi to kurs składający się ze zdecydowanie najbardziej pożądanych w gabinecie hirudoterapeuty technik, zasad pracy i autorskich opracowań najpowszechniejszych jednostek chorobowych, w tym zaawansowana praca z ortopedią, programowanie pracy z żylakami, terapia zatok i terapia pijawkami w stomatologii i wiele innych w zupełnie nowej odsłonie.

Kursant pozna zaawansowane procedury drenujące skracające czas terapii, zasady prowadzenia bezpiecznych TURNUSÓW PIJAWKOWYCH z terapiami 2-3x w tygodniu, łączeniem z hijamą, bańkami, moksybucją oraz innymi technikami dodatkowymi w trakcie zabiegu pijawkami. Ponadto wzbogacony jest o panel CASE STUDY, na którym kursanci układać będą protokoły pracy pijawkami i technikami komplementarnymi w oparciu o wywiad i zaawansowaną interpretację badań krwi.

Dzięki nowatorskiemu programowi z licznymi odniesieniami do badań EBM jest to zdecydowanie najbardziej komplementarne i nowoczesne szkolenie z zakresu hirudoterapii dla zawodów medycznych i pokrewnych.

Szkolenie wzbogacone jest o szereg zabiegów uzupełniających hirudoterapię m.in. FRSc, igłoterapia, bańka ogniowa, czy terapia pęczków naczyniowych. Jako jedyne w Polsce zawiera kompleksowe autorskie postępowanie naprawcze post-aplikacyjne.

Podczas szkolenia zapewniamy pijawki lekarskie, niezbędne materiały opatrunkowe i wszelkie narzędzia do pracy, a także poczęstunek i napoje oraz doskonałą atmosferę.

Na szkolenie zapraszamy studentów fizjoterapii* i przedstawicieli zawodów medycznych: lekarz, lekarz dentysta, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, technik masażysta, osteopata, opiekun medyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

Wykonujesz inny zawód okołomedyczny? Skontaktuj się z nami!

* wymagana znajomość anatomii i fizjologii człowieka ze szczególnym uwzględnieniem narządów jamy brzusznej, układu krwionośnego, limfatycznego i mięśniowego

9:00 – 9:30
Hirudoterapia zaawansowana w ortopedii

9:30 – 10:15
Dostosowanie czasu i częstotliwości pracy pijawką od okresu biologicznego urazu

10:15 – 11:30
Palpacja protokołów kończyny górnej

11:30 – 11:45
Przerwa kawowa

11:15 – 13:30
Palpacja protokołów kończyny dolnej

13:30 – 14:30
Przerwa obiadowa

14:30 – 15:30
Zaawansowana terapia żylaków i początków choroby zakrzepowej

15:30 – 16:30
Zaawansowana hirudoterapia zatok i stomatologiczna

16:30 – 19:00
Wykonanie terapii pijawką według wybranych protokołów

9:00 – 10:30
Praca kompleksu biodrowo – lędźwiowo – przeponowego w trakcie terapii pijawkami

10:30 – 11:00
Metodologia postępowania naprawczego i poprawy jakości krwi w anemii

11:00 – 11:15
Przerwa kawowa

11:15 – 12:45
Mobilizacje pęczków naczyniowych w hirudoterapii

12:30 – 13:30
Zaawansowane procedury drenujące skracające czas terapii – zasady turnusów pijawkowych z pracą 2-3x w tygodniu, hijama, moksybucja, inne techniki dodatkowe w trakcie zabiegu pijawkami

13:30 – 13:45
Przerwa kawowa

13:45 – 15:30
Case study panel – tworzenie algorytmów dla stanów trudnych, dobór protokołów w wybranych dolegliwościach w oparciu o wyniki badań krwi, wywiad i inne zmienne.

15:30 – 16:00
Podsumowanie szkolenia, rozdanie dyplomów

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „HIRUDOTERAPIA MEDYCZNA z elementami FRSc – Zaawansowane techniki i terapie komplementarne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zakupów