RADIOLOGIA w warsztacie fizjoterapeuty

2 250,00 

Wybierając opcję z zaliczką, otrzymasz po szkoleniu dwie faktury
Czas trwania: 3 dni
Miejsce: Spała
Dofinansowanie
KFS / BUR

Radiologia w warsztacie fizjoterapeuty w ujęciu FRSc to szkolenie utworzone z myślą o wszystkich którzy mają na co dzień kontakt z badaniami obrazowymi pacjentów. Jego celem jest usystematyzowanie podstawowej wiedzy z zakresu Radiologii, tj. rodzajów technik obrazowania i ich przydatności w praktyce klinicznej oraz umiejętności ich interpretacji. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób rozpoczynających swoją „przygodę z obrazkami” jak i dla osób,  które posiadły już pewną biegłość w interpretacji obrazowania radiologicznego. Oznacza to, że szkolenie skierowane jest do wszystkich tych osób, które odczuwają potrzebę nauczenia się umiejętności poruszania się w świecie „czarno białej fotografii”, a do tej pory nie potrafili dokonać oceny, czy wyszukać odpowiednie struktury.

W trakcie szkolenia przedstawione zostaną od podstaw pojęcia używane w radiologii w oparciu o wybrane zdjęcia obrazowe. To z czym najczęściej można się spotkać w praktyce klinicznej będzie wspólnie z uczestnikami zanalizowane na podstawie wybranych przypadków. Kursowi przyświeca idea wspólnej pracy prowadzących z uczestnikami kursu, aby w skuteczny sposób posiąść umiejętność „czytania” badań obrazowych, a przy okazji pokazane radiologicznych odniesień do tez i odkryć FRSc.

W ramach kursu będą omawiane podstawowe badania takie jak RTG, MRI czy TK. Zarówno prawidłowe jak i zawierające patologie o charakterze urazowym czy przebiegające w ramach procesów zwyrodnieniowych, również pod kątem tzw. „czerwonych flag”. Omówione zostaną również przykładowe programy do odczytywania badań obrazowych oraz jak z nich korzystać, ich zalety i ograniczenia.

Szkolenie poprowadzą: Radek Składowski, Wojciech Gorgul, Łukasz Olszewski

Na szkolenie zapraszamy studentów fizjoterapii i przedstawicieli zawodów medycznych: lekarz, lekarz dentysta, felczer, fizjoterapeuta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, technik masażysta, osteopata, opiekun medyczny, technik ortopeda, terapeuta zajęciowy.

Wykonujesz inny zawód okołomedyczny? Skontaktuj się z nami!

9:00 – 13:00

Wstęp do radiologii

Podstawowe pojęcia radiologiczne, typy badań,  obraz prawidłowy a obraz patologiczny

Programy do odczytu badań radiologicznych – nauka obsługi – możliwości, ograniczenia

13:00 14:00

Przerwa obiadowa

14:00 – 18:00

Radiologia w traumatologii narządu ruchu

Złamania – typy. proces zrostu kostnego, utrudniony/opóźniony zrost, stawy rzekome

Złamania powolne/zmęczeniowe

9:00 – 13:00

Radiologia w chorobach Zwyrodnieniowych

Kończyna górna i klatka piersiowa

Miednica i Kończyna dolna

13:00 14:00

Przerwa obiadowa

14:00 – 18:00

Kręgosłup

Odc. Szyjny

Odc. Piersiowy

Odc. Lędźwiowo Krzyżowy

9:00 – 14:00

Dokończenie tematów z zakresu radiologii kręgosłupa

“Czerwone Flagi” w badaniach radiologicznych

Pytania i odpowiedzi, ocena zdjęć uczestników szkolenia

2 opinie dla RADIOLOGIA w warsztacie fizjoterapeuty

  1. Konrad

    Bylem na kursie. No cóż jedynie co mogę to polecić. Prowadzący rozjaśnili mi trochę obrazów w głowie, wskazali na co patrzeć. Jak zawsze dobra atmosfera i duża dawka praktycznej wiedzy.

  2. Piotr Bihun

    Kurs bardzo praktyczny i ułatwiający diagnostykę na podstawie analizy zdjęć RTG, oraz MRI. Podczas kursu również praca z programem do odczytywania badań obrazowych. No i jak to na kursach Frsc przyjazna atmosfera i wspaniali prowadzący. Serdecznie polecam 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk zakupów