MANIPULACJE Basic

250,00 

Krótki warsztat podstawowych technik manipulacji adresowany wyłącznie do uczestników II modułu MEDYCYNY MANUALNEJ. Pozostałym polecamy kurs MANIPULACJE w FRSc.

Czas trwania: 3 godziny
Miejsce: Spała
Warsztat na szkoleniu
Medycyna Manualna

Manipulacje stawowe to znana na całym świecie praktyka terapii manualnej polegająca na wykonaniu szybkiego, precyzyjnego, a zarazem łagodnego ruchu w stawie. Wykorzystuje się je do korekcji i specyficznej mobilizacji stawów, a efekt dobrze wykonanej techniki wpływa pozytywnie na układ nerwowy, krwionośny, limfatyczny i mięśniowo-szkieletowy.

Podstawowe techniki manipulacji stawów kręgosłupa

Warsztat podstawowych technik manipulacji stawów kręgosłupa – zwany w skrócie BASIC – kierowany jest do fizjoterapeutów nieposiadających doświadczenia w terapii manualnej, jak również tych, którzy chcą pod okiem doświadczonych terapeutów powtórzyć podstawowe techniki manipulacji.

W trakcie kilkugodzinnego szkolenia omówione zostaną główne wskazania i przeciwwskazania do wykonania manipulacji oraz zasady ruchów sprzężonych i wynikające z nich konsekwencje dotyczące zablokowań kręgów.

Prowadzący kładą szczególny nacisk na praktykę, której poświęcona jest większość czasu trwania zajęć. Wymiar praktyczny warsztatu zapewnia liczne grono doświadczonych instruktorów (zazwyczaj 1 instruktor na 2 pary uczestników).

Warsztat adresowany jest wyłącznie do uczestników II modułu kursu MEDYCYNY MANUALNEJ wg FRSc. Pozostałym zainteresowanym polecamy dwudniowe szkolenie MANIPULACJE w FRSc.

W programie warsztatu znajdują się następujące techniki:

  1. Technika manipulacji “za uszy”
  2. Technika manipulacji C2
  3. Techniki manipulacji pozostałych kręgów C
  4. Techniki manipulacji górnego odc. Th
  5. Techniki manipulacji odc. piersiowego na brzuchu
  6. Techniki manipulacji od. piersiowego z kolana
  7. Techniki manipulacji dolnego odc. Th i górnego odc. L na brzuchu
  8. Techniki manipulacji kości krzyżowej
Koszyk zakupów