PRAKTYKA KLINICZNA w stanach trudnych wg FRSc
2 150,00 zł
Szkolenie to dedykowane jest absolwentom kursu Medycyny Manualnej i fizjoterapeutom, którzy od lat są zagłębieni w koncepcję FRSc.
Czas trwania:
3 dni [ 32 godzin ]
Miejsce: Spała
Dofinansowanie
KFS / BUR
Egzamin
Terapeuty FRSc
W trakcie szkolenia Praktyka Kliniczna, instruktorzy kładą nacisk na analizę przypadków klinicznych wraz z pracą na prawdziwych pacjentach. Podczas Modułu Klinicznego instruktorzy wspólnie z uczestnikami uczą, jak w sposób skuteczny oraz bezpieczny przejść od prawidłowo wykonanej diagnostyki do terapii z wykorzystaniem wszystkim dostępnych w FRSc technik manualnych oraz narzędziowych.
Szkolenie to skierowane jest do osób, które ukończyły szkolenie z Medycyny Manualnej wg FRSc i chcą wciąż poszerzać swoją wiedzę w obrębie pracy w tym koncepcie. Szkolenie pozwala usystematyzować posiadaną już wiedzę, szczególnie w kontekście prawidłowego zbierania wywiadu, oceniania tzw. „typologii” pacjenta oraz dobierania na tej podstawie prawidłowej strategii postępowania terapeutycznego.
Szkolenie poprowadzą: Bartosz Czajka, Jakub Łamajkowski, Bartłomiej Mendak.
Dodatkowo zorganizowane spotkanie Q&A z Radosławem Składowskim.
9:00 – 14:00
- Przypomnienie najważniejszych zagadnień dotyczących Układów Regulacyjnych w oparciu o Typologię pacjenta.
- Przeciążenia i zablokowania w FRSc.
- Strategie postępowania z pacjentem według FRSc.
14:00 – 15:00
- Przerwa obiadowa
15:00 – 19:30
- Przypomnienie technik terapeutycznych : kompleks C0-C1, L4-L5, L5-S1, Techniki mobilizacji stawu barkowo-obojczykowego, Tramp, zwarcia COX, Lacunare, Eminencja, wybrane odnogi lipodynii.
9:00 – 14:00
- Wnioskowanie kliniczne w oparciu o Case Study, ćwiczenia praktyczne w podgrupach
- Ćwiczenie umiejętności prowadzenia wywiadu w FRSc.
14:00 – 15:00
- Przerwa obiadowa
15:00 – 19:30
- Praktyczna praca z pacjentem w koncepcji FRSc. Analiza przypadku.
8:30 – 11:00
- Analiza chodu według FRSc (TRYM).
11:15 – 14:00
- Wykład Radosława Składowskiego: „Jak zauważać związki łańcuchowe w najpopularniejszych schorzeniach narządu ruchu oraz jak dobierać celowaną terapię”.
14:00 – 15:00
- Przerwa obiadowa
15:00 – 18:00
- Praktyczna praca z pacjentem w koncepcji FRSc. Analiza przypadku.
18:00 – 19:30
Q&A z Radkiem Składowskim
9:00 – 14:00 (w zależności od ilości uczestników)
Egzamin terapeuty FRSc
Kto może przystąpić do egzaminu terapeuty FRSc?
– wymagane jest ukończenie szkolenia “PRAKTYKA KLINICZNA w stanach trudnych wg FRSc”
Jakie są wymagania, aby móc przystąpić do egzaminu terapeuty FRSc?
– ukończone szkolenie „Medycyna Manualna wg FRSc”,
– jeśli uczestnik kończył szkolenie „Medycyna Manualna wg FRSc” w starej formule (przed styczniem 2022) zalecane jest ukończenie pinoterapii w obniżonej cenie o 50%,
– zaawansowana znajomość FRSc w zakresie teorii i praktyki.
Co otrzymuje kursant po egzaminie?
– certyfikat terapeuty FRSc (drukowany na szkle),
– umieszczenie gabinetu na stronie www.frsc.pl w oficjalnej mapie gabinetów FRSc,
– spośród osób, które zdadzą egzamin wybierani będą opiekunowie grup szkolenia z Medycyny Manualnej, co daje powtórkę tego szkolenia i ciągłą aktualizację wiedzy.
Struktura egzaminu
Egzamin składać się będzie z trzech części:
Część pierwsza
Egzaminowany losuje trzy techniki terapeutyczne spośród puli wszystkich technik FRSc. Spośród trzech wybiera dwie, które opisze i/lub zaprezentuje w praktyce.
Część druga
Egzaminowany losuje trzy pytania pochodzące z puli stu pytań bazujących na treściach wszystkich Modułów Medycyny Manualnej FRSc.
Część trzecia
Egzaminowany przygotowuje strategię terapii dla wylosowanego przypadku gabinetowego. Po udzieleniu odpowiedzi Egzaminatorzy mogą poprosić o opisanie lub zaprezentowanej wybranego elementu zaproponowanej terapii. Czas na przygotowanie to 10 minut.
Minimalny próg, aby uznać egzamin za „zdany” to 70%.
Pula pytań będzie udostępniona zapisanym uczestnikom.
Czas egzaminu 30min / uczestnik.
Koszt egzaminu: 1000 zł
Michał –
Szkolenie „Praktyka Kliniczna w stanach trudnych w FRSc” to wyjątkowe doświadczenie dla każdego terapeuty. Dzięki różnorodności przypadków klinicznych i możliwości obserwacji pracy Prowadzących, kurs dostarcza nie tylko nowej dawki wiedzy, ale także cennego doświadczenia praktycznego. To doskonała okazja do powtórzenia technik, które mogą sprawiać trudności w codziennej pracy oraz do przypomnienia sobie lub modyfikacji nawyków gabinetowych.
Jarek –
Szkolenie “Praktyka kliniczna w stanach trudnych w FRSc” jest znakomitym szkoleniem na wielu poziomach. Różnorodność pacjentów i subtelne różnice w podejściu do poszczególnych przypadków przez prowadzących daje wspaniały przykład, że czasem z pozoru niewielka różnica może przynieść niesamowity efekt. Jest to też znakomite szkolenie jeśli Terapię manualną skończyłaś/eś jaki czas temu i daje możliwość przypomnienia lub modyfikacji jakiś nawyków, które możliwe, że inaczej zapamiętałeś lub że już coś robi się inaczej (FRSc stale się rozwija i obecność na forum jest czasem niewystarczająca by być na czasie). Ponad to codzienna praktyka Qi Kunga pozwalają znaleźć ład w pozornym chaosie, który czasem się zdarza gdy na sali jest 4 pacjentów i 15 terapeutów.
Wisienką na torcie jest egzmin, który jest przeżyciem wyjątkowym, ale przy odpowiednim nakładzie czasu w skrypcie, notatkach i przede wszystkim w gabinecie, da się to zdać chociaż łatwo nie jest 😛
Sebastian –
Każdy kto skończy Medycynę Manualna FRSc powinien wybrać się na szkolenie “Praktyka Kliniczna w stanach trudnych w FRSc”! Co daje to szkolenie? Przede wszystkim możliwość obserwacji pracy z pacjentem przez ludzi którzy z FRSc związani są już od lat oraz możliwość czynnego uczestniczenia w takiej terapii. Dodatkowo to idealne miejsce do powtórzenia technik które nie wychodzą nam w gabinecie lub o których zapomnieliśmy!
Joanna Rek –
Uważam, że każdy kto pracuje FRSc powinien odbyć to szkolenie. Praca z pacjentem jest najważniejszym czynnikiem skuteczności terapii i to daje nam Praktyka Kliniczna. Pozwala usystematyzować wiedzę, powtórzyć trudniejsze techniki i na nowo zacząć myśleć po FRSczańsku 🙂 Serdecznie polecam !
Weronika –
Szkolenie “Praktyka Kliniczna w stanach trudnych w FRSc” to kurs wyjątkowy. Ze względu na różnorodność przypadków klinicznych, każdy kurs zapewnia nową dawkę wiedzy i doświadczenia przekazywanego przez prowadzących. Zdecydowanie polecam!