Warsztat LIPODYNIE

Autorski warsztat Bartka Czajki i Kuby Łamajkowskiego, podczas którego prowadzący przekazują swoje gabinetowe spostrzeżenia na temat pracy na lipodyniach.

Kategoria:
Czas trwania: 8 godzin
Miejsce: Spała / Duże miasta
Dofinansowanie KFS

Prosta i skuteczna praca na lipodyniach

Autorski warsztat Bartka Czajki i Kuby Łamajkowskiego, podczas którego prowadzący przekazują swoje gabinetowe spostrzeżenia na temat pracy na lipodyniach. Autorzy zauważyli, że odpowiednia praca na tych strukturach niejednokrotnie okazuje się skutecznym rozwiązaniem zagmatwanej zagadki terapeutycznej.

Prowadzący pokazują jak pracować na lipodyniach, które mogą być powszechnie uważane za nieaktywne. Prezentują sposób przeprowadzania wywiadu, który od pewnego momentu staje się ważną częścią terapii. Pomagają w starannej palpacji najczęściej używanych struktur ośmiorniczych oraz uczą sposobów separacji tkanki lipodynii. Wskazują także korelacje pomiędzy elementami aurikuloterapii, a pracą na aktywnych strukturach ośmiorniczych, co pozwala wybrać skuteczną i szybką terapię. Tłumaczą jak niektóre zagęszczenia tkanki mogą świadczyć o dużym przeciążeniu emocjonalnym pacjentów.

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli zawodów medycznych: fizjoterapeuta, lekarz, technik masażysta, osteopata, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, farmaceuta, dietetyk.

  1. Wstęp do 3 regulatora.
  2. Budowa i fizjologia układu wegetatywnego.
  3. System pracy z lipodyniami.
  4. Wywiad z pacjentem –  kluczowa rzecz w pracy na liopdynii.
  5. Pokaz i ćwiczenia praktyczne. Praca na lipodyniach.
  6. Układ limbiczny wybrane zagadnienia związane z emocjami w odniesieniu do lipodynii.
  7. Aktywne ośmiornice a emocje.
  8. Wprowadzenie do pracy na lipodyniach z pacjentem psychosomatycznym.
  9. Algorytmy postępowania z trudnymi jednostkami chorobowymi.
Koszyk zakupów